Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
nikiww - напреднал
Не съм знаел за другите модели. Този дето го гледах в магазин в Шумен е модел 03, а този е 05. Ще прегледам другите модели, но ако стават ще е ок. А за панелите уж давали няколко процента повече. Единия стринг ще е до покрива, на стойка. Затова си мислех за тях, но щом не е добре ок. Затова питам, да разбера.
brum - майстор
При панели на 13.14А и инвертор на 13А хич и не го мисли. Хидразин ти е казал - максималното напрежението е важно да не превишаваш.

Хидразине, тия обувки са с дълга тръбичка с по-дебела стена. Може и тук да има на по-добра цена, ама насочи човека от къде да ги търси. Навремето гледах във Викиват, Елимекс, Ташев и Диском поне, но не успях да намеря удачни.
hidrazin - майстор
нед юни 02, 2024 2:19 pmbrum написа:
Хидразине, тия обувки са с дълга тръбичка с по-дебела стена. Може и тук да има на по-добра цена, ама насочи човека от къде да ги търси. Навремето гледах във Викиват, Елимекс, Ташев и Диском поне, но не успях да намеря удачни.
Общо взето си гледал на най-неподходящите места. Викиват, Ташев са едни от най-големите скъпари. Елимекс по традиция продава най-големите боклуци. Диском - кой е толкова луд че да купува от там?
Че то за това по-долу колко "яки" кабелни обувки си търсил?
нед юни 02, 2024 9:34 ambrum написа:
Ако не се лъжа моят е 35мм2 до инвертора, ама и батерийният инвертора ми е слабичък - 3.3kW.
Тук при 50V батерия и пълня мощност имаш някакви си смешни няма и 70А ...
И на Елмарк (дето не ги харесвам като производител) кабелните обувки са повече от добри.
ЦЪЪЪЪК
И са стинки за 35 квадрата. Общо взето наполовина от цената на китайчетата дето си дал.
И това редовна цена, без никаква отстъпка. Смятай реално на колко мое да се вземат... :-D
Предните две седмици бях на тема табла.
Кримпнах 100-тина по 50 квадрата и 20-тина по-малки (зад мен има още едно табло дето не е не снимката). :)
Прикачен файл:
Табла.jpg

:partyman:
brum - майстор
За тия обувки значи като магаре на мост си се спънал. На снимката са SCxx-y. За тях казвам, че са от по-тънка мед и с по-къса тръбичка. Тия и в Китай са евтини, ама ... на мен поне не ми допадат.

SC сложени до JG изглеждат като играчка. Все едно няма материал в тях. Ама за нашите цели най-вероятно е все тая.
MamaMy - майстор
Аз на времето за трансформаторния електрожен заложих на щанцовани медни обувки от соц. времената. 35мм2 и с малко по-голямо ухо от тези:

Тема "ФЕЦ за собствени нужди с DIY батерия" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: