Изпратете снимка на всички ваши стандартни и нестандартни решения.
rockwall - майстор
помагайте с идеи за стая на бъдещ 6-токласник

трябва да има бюро, стол, легло (или диван) и гардероб - ако стане и някоя секция да се сбута (без да става претрупано) няма да е зле, но едва ли

благодаря предварително

Прикачен файл

9.jpg
9.jpg (44.07 KиБ) Видяна 11725 пъти

Прикачен файл

8.jpg
8.jpg (25.85 KиБ) Видяна 11725 пъти

Прикачен файл

7.jpg
7.jpg (34.49 KиБ) Видяна 11725 пъти

Прикачен файл

6.jpg
6.jpg (26.81 KиБ) Видяна 11725 пъти

Прикачен файл

5.jpg
5.jpg (29.61 KиБ) Видяна 11725 пъти
rockwall - майстор
и другите

височина на стаята 2,75

Прикачен файл

room sizes.jpg
room sizes.jpg (55.94 KиБ) Видяна 11716 пъти

Прикачен файл

4.jpg
4.jpg (29.7 KиБ) Видяна 11719 пъти

Прикачен файл

3.jpg
3.jpg (25.25 KиБ) Видяна 11719 пъти

Прикачен файл

2.jpg
2.jpg (29.96 KиБ) Видяна 11719 пъти

Прикачен файл

1.jpg
1.jpg (31.92 KиБ) Видяна 11719 пъти
sasooooooooo - "специалист"
Може би детето да даде идея как си вижда разположението в стаята :?
rockwall - майстор
сега кажете вие

то е ясно че накрая ще има парламентарен контрол :lol:
Стефан - майстор
Не харесвам хората без собствено мнение. А уж си капацитет във форума! Това е тъпа тема, и е срам за теб.
Тани - модератор
Стефане , предполагам , че той вече си има идеи , но предпочита когато направи своя избор накрая , да го направи измежду още повече идеи , пък макар и да не са всичите негови. Не мисля че е срамно за когото и да било да зададе въпрос! Нали затова е форум! Въпроса който е задал има безброй отговори , така че не виждам мисъла от поста ти! Не ми казвай , че няма неща , които след като си ги направил , да не си се сетил или някой да ти е казал , че може да станат и по-добре?

Лично аз също се консултирам тук. Придържам се кум принципа:

СЪВЕТИ ПРИЕМАМАМ ВСЯКАКВИ И ОТ ВСЕКИГО , НО РЕШЕНИЯТА НА КРАЯ ГИ ВЗИМАМ САМ

Не смятам , че това е липса на собствено мнение!
Стефан - майстор
Тани написа:
.. Не ми казвай , че няма неща , които след като си ги направил , да не си се сетил или някой да ти е казал , че може да станат и по-добре?
Има, естествено. :lol: Но това е само един мижав 1%. Всичко останало е премислено 99 пъти при мен. Даже някои от нещата съм ги и сънувал. Може да се смеете, но и така.

Продължавам да твърдя, че всеки трябва да има собствено мнение, и сам трябва да знае какво иска. За себе си, за живота си, за семейството си, за къщата си. И не уважавам тия, които не могат да управляват собствения си живот.
rockwall - майстор
Стефане, мислех че вече не пишеш :x :x :x :evil:

Явно с теб няма да сме ОК. Няма да ти отговоря, защото няма да е в нормален тон, ако го направя (не че олигофренските заяждания заслужават друго).
ТЕБ НИКОЙ НЕ ТЕ ПИТА НИЩО и никой НЕ ИСКА НИЩО ОТ ТЕБ, така че ОФФ .......OFF
АКО СЕ ПОРАЗТЪРСИШ по темите може и да видиш че добре се справям с това - както с плановете, така и с реализацията http://www.napravisam.bg/forum/viewtopic.php?t=10689

С този пост не търся някой да ми сложи легло и бюро в стаята на плана, а добри идеи (супер ще е ако са и реализирани) за уползотворяване на пространството, както и препоръка на мебели, марка, производител, които са ползвали вече.

Това не е нова къща, а такава в която се живее вече 50 години и стаята е претърпяла няколко трансформациии и видове обзавеждане (вкл и такива за две легла), така че искам да я погледне някой който не знае как е била обзаведена. За съжаление нито един от предишните й варианти не е съвсем удачен, а едно е да се прави нова стая друго такава, която виждаш обзаведена.
niki_sap - специалист
Ето двата варианта според мен.
Въпреки, че имаш достатъчно височина, ако направиш двуетажно легло, точно след 2 години той ще е прекалено голям и няма да му се кефи толкова, затова си мисля, да се придържаш на земята :)


Според мен е важно когат се влезе през вратата да няма директна видимост към бюрото и съответно монитора на бюрото. Защото никой, особено тийнейджърите не обичат да ги стряскат правейки нещо тайно на компа. Затова си мисля, че бюрото би било по-добре да е на лявата стена, под левия прозорец, съответно монитора ще може да се завърти леко с гръб към вратата. Така обаче остава много малко място между бюрото и кревата, което практически ще бъде заето от стола. Пи този вариант можеш да направиш нисък шкаф, тип скрин под прозореца с дълбочнина 30-50 см. по цялото продължение на стената, така ще има място и за открити рафтчета, и за чекмеджета и т.н. Между другто не си казал има ли радиатор под някой от прозорцте.

Втория вариант е може би по-добрия за малкото пространство, но пък го има проблема с директния поглед от вратата. В този случай няма място за скрин иетажерка, макар че такава може да се направи на лявата стена под прозореца, но мисля, че ще стане прекалено тесно.

Прикачен файл

room_sizes_225.jpg
room_sizes_225.jpg (62.17 KиБ) Видяна 11575 пъти

Прикачен файл

room_sizes_224.jpg
room_sizes_224.jpg (60.52 KиБ) Видяна 11575 пъти
rockwall - майстор
това с ъгл;овия гардероб не става
там не искам вратата да се отваря само на 90'

Тема "ЮНОШЕСКА СТАЯ" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: