• 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
Напишете въпрос свързан със санирането.
Тани - модератор
Линка нещо не работи - прати ме в началната страница май!

А иначе както споменах искам да направя доста добра изолация на къщата , която ще се обезсмисли ако дограмата не добра! Стойностите взех от тук

http://pasivni.kashti.com/page_5.htm

Какво имаш предвид под вентилиране?Би ли обяснил малко по-подробно ?
С сигурност ще се постигне с две рамки една зад друга, щом са неотваряеми, но трябва по средата и да вентилираме.

Писали сме по едно и също време :lol: :lol:
Matchless написа:
Имаше и едни самопочистващи. За неотваряеми прозорци може би ще предтавлява и това интерес, въпреки че "самопочистващи" е малко преувеличено ми се струва... С тънък филм от титанов оксид и се активират от ултравиолетовата светлина.
Благодаря за предложението , но все пак става въпрос за къща и ще имам достъп и от двете страни ! А от друга страна имам и скеле :) :) :)
По -големия ми проблем ми е да намаля топлопреминаването колкото е възможно в разумни финансови граници!
Matchless - специалист
http://www.napravisam.bg/forum/viewtopi ... E&start=45
Виж тази тема, там доста се пописа точно затова. Дано намериш нещо, което ще ти влезе в употрвба.:)
MASTER - специалист
http://www.yourglass.com/agc-flatglass- ... l?dettyp=p


Да се надяваме, че така ще се отвори

А ако нещо се сгъби направо http://www.yourglass.com/agc-flatglass- ... rgy-n.html и цъкни на пърформанс.


А за дограмата се замисли над следния казус.

Ако си сложиш дограма с коефициент 1.5 на пасивната къща, тя няма да е пасивна вече.

Обаче дограмата ти ще е с около 3-4 пъти по евтина.

Ако имаш някаква груба идея колко струва, и каква реална икономия ще ти донесе тая разлика от 1.5 до 0.79 в течение на времето ще видим дали си струва упражнението.

А как е предвидено да се проветряват помещенията ?
Galy - специалист
MASTER написа:


Пак страхотно попадение :-D :-D :-D

Тани, колкото и да си напреднал, няма как да чуеш за такова стъкло, освен от устата на Galy. :-D :-D

Тя е чула недочула какво защо, но бърза да го сподели, пък знаеш ли, може някой компетент да го е кръстил така стъклото пред нея.
Ако позволите да се намеся, MASTER-E. Да побързам да споделя още нещо, за да не си некомпетентен друг път - Galy не е тя, а той - това предполагам и Тани го знае ;) А относно стъклата, не претендирам че много знам...цитирах това което пише на фактурата за дограма, която платих. Пък дали това го е писал някой "компетент" или не, немога да съдя. Тани попита, аз отговорих-(учтиво за разлика от теб) това, което знам! Поправи ме и сега, ако има нужда ;)
svetliopi44 - Чирак...
Сега като видях линка на Тани ....май е нямало смисъл от този троен стъклопакет дето си поръчах ... освен за шума май за друго не е по-добър... дали има калкулатор някъде за да си го сметна коректно ???
Тани - модератор
MASTER написа:

Ако си сложиш дограма с коефициент 1.5 на пасивната къща, тя няма да е пасивна вече.

Обаче дограмата ти ще е с около 3-4 пъти по евтина.

Ако имаш някаква груба идея колко струва, и каква реална икономия ще ти донесе тая разлика от 1.5 до 0.79 в течение на времето ще видим дали си струва упражнението.

А как е предвидено да се проветряват помещенията ?

Аз така или иначе няма да постигна параметрите на пасивната къща, но ако започна да правя компромиси с всичко ( стени , тавани ппокрив), както си ми препоръчал и ще се получи една най-обикновена къща , за която ще давам луди пари за отопление през зимата! Не мисля че ще ми излезе чак 3-4 пъти по-скъпа дограмата. В темата за к-стъклата за която даде линк по-горе ставаше въпрос за 30% повече , което си е съвсем приемливо предложение и дори няма да смятам за колко време ще си избие парите! А относно вентилацията може да прочетеш на линка за пасивните къщи по-горе за да не повтарям подробностите - накратко - централна вентилация !
svetliopi44 - Чирак...
С калкулатора на Зурлата получих това ... :? 99W
Нещо не ми се вярва...

Прикачен файл

Smetki.JPG
Smetki.JPG (29 KиБ) Видяна 8492 пъти
MASTER - специалист
Как да обясня, че само цената на стъклопакетапакета с коефициент, който искаш да постигнеш ще излезе доста по висока от колкото струва една нормална дограма. Изобщо не става дума за 30%

А профили с такива коефициенти каквито си споменал също не се намират под път, и също струват 3-4 пъти по скъпо от обичайните.


Информация относно стойностите на топлопроводимост за стъкла и профили взимай насериозно, само ако са от сайтовете на производители или други сериозни сайтове, като имаш напредвид, че и там има уловки.
Например любим трик е да се дава коефициента на профила, но без метал.

Не си прави изводи в никакъв случай от сайтове и приказки на наши производители, защото рискуваш много да чуеш,точно това което ти искаш :-D

Ще се опитам да обясня по нататък защо точно дограмата би била подходящ обект за дребен компромис.

А относно вентилацията - точно това се надявах да чуя, само не ми е ясно как се топли пресния въздух, който се вкарва. С канален климатик ли ?
Респект за начинанието.

Всъщност профила на Рехау, който е даден на линка в Пасивни къщи ще е най малко 5 пъти по скъп.
Тани - модератор
Нека първо уточним какво имаш предвид под "нормална дограма" В момента съм с 70мм профил на VEKA (мисля че се водеше 5 камерна) и 32мм стъклопакети с к-стъкло и за мене това е нормална дограма , а всичко по надолу от това е компромис. На моите клиенти винаги препоръчвам това и са доволни , но това според мен е минимума , както да речем 5см. външна изолация! Като се има предвид , че сега прозорците са ми отваряеми , а след това няма да са колко би ми се вдигнала цената ?

160 х 140 - половината е отваряемо с комарник - 430 лева . Не знам дали е добра цената.Колко би струвал неотваряем




Fortune написа:
Takezo Sensey написа:
Да сЪ пофаля : ( малко рИклама)

Фирмата на която съм дистрибитор вече предлага 6 камерна система на 88 мм. плюс троен пакет (от 3 стъкла) с обща ширина 40 мм. :shock:

В следната конфигурация:
външно - стопсол(високоенергийно)
средно - бяло (флоатно)
вътрешно - Ка (нискоемисионно)
Какъв е профила? И в крайна сметка колко е оскъпяването в сравнение с трикамерна с двоен стъклопакет с Ка?
Дан` стани по-добре да си плащам тока :).
Takezo Sensey написа:
Точното означение все още не го знам :ops:, търговското му наименование е "Престиж".Не съм ходил съм офиса, за да взема едровите цени нооо някъде видях цени на дребно при една и съща конфигирация е по скъпо около 30 %. :shock:
Според мен определено си струва.Аз имам в къщи да остъклявам едни стълби и когато дойде Кервана с парите :-D , и монтирам у нас ще пусна снимки. :wink:



bigshop написа:
Намерих следното в интернет:
TROCAL 88+
ohne Stahl, mit Thermodämmung,
zertifiziert für
Passivhäuser
0,78 W/(m2 K)
т.е. този профил е сертифициран за пасивни къщи. Много добре!

А относно затоплянето на входящия въздух - мисля да става с топлообменник вода-въздух за да мога да ползвам енергията на слънцето + термопомпа въздух-вода
svetliopi44 - Чирак...
Да ви се похваля ... току що ми монтираха дограмата... По мое настояване по телефона с мадамата от офиса на фирмата поисках доказателство че ми слагат Ка стъкло ... дойде лично шефа на фирмата ...(много свестен млад мъж ) с уред... ето и снимки ... :roll:
Има още един начин за проверка за Ка стъкло ...значе там където е стъклодържача при Ка стъклото лилавее а на обикновеното от другата страна не ... за метода със запалката потвърдиха че е вярно ... абе оказаха се пичове ...

Прикачен файл

DSC00556.JPG
И една снимка вечерта ... отчетливо се вижда червено лилав пламък ...
DSC00556.JPG (29.83 KиБ) Видяна 8337 пъти

Прикачен файл

ured 2.JPG
обикновено стъкло
ured 2.JPG (57.5 KиБ) Видяна 8383 пъти

Прикачен файл

ured1.JPG
Ка стъкло
ured1.JPG (75.4 KиБ) Видяна 8383 пъти
  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10

Тема "КА-стъкло .....дрън дрън" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: