Съвети от майстори за майстори. Полезни проспособления и инструменти.
sanig - специалист
Имам проблем с пералнята: нагревателя включва, работи а накрая водата е студена. Двама майстори я гледаха и нищо.Пералнята е indesit преди два месеца и свърши гаранцията . Моля ви, дайте идеи какъв може да и е проблема
Тани - модератор
Какъв тип е нагревателя? Ако е проточен , може да не ти работи помпата! Как разбра , че нагревателя работи?И какво разбираш под "накрая"?
Последна промяна от Тани на ср окт 04, 2006 2:02 pm, променено общо 2 пъти.
mastora - напреднал
проблема можи да ти идва от термостата(да се лъжи и да изкючва при по ниска температура без да е постигнал необходимите градуси )а другото е да имаш проблем по програматора да не спира моторчето на програматоа и да прехварля стъпката без да е загряла водата.
sanig - специалист
нагревателя го замерваха с уред и работи /поне така казаха/ , а и се чува като включи. когато се изхвърля водата е студена.Днеска говорих с още един майстор и каза да я пробвам на 90 градуса и тогава да говорим. не знам какво значение има дали е 90 или 60. снощи я пробвах на 60 и като изпомпи водата беше хладка
ама пак ще пробвам
Тани - модератор
Явно няма да можеш да ми отговориш какво са му мерили на нагревателя

- съпротивление
- ток
- дали има захранвашо напрежение до него

Така на шесто чуство няма да мога да ти отговоря! Ако се наемаш да тестваш каквото ти кажа съм 100% сигурен, че ще установим повредата! Дори да нямаш уред , а само пробна лампа!

ПП Забравих да пита пералнята има ли джет система т.е. помпа която да хвърля вода върху прането и ако да виж сега работи ли!
sanig - специалист
май мериха съпротивление . а такава джет система :? май няма

Тема "помощ за пералня" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: