Всичко за дърводелството
PIP - майстор
вт окт 11, 2022 10:47 pmnaistor написа:
пон окт 10, 2022 12:55 pmPIP написа:
20мм имах предвид за плотовете от дъб, а за челата, ако ще са боядисани може да ги направиш с гипсофазер или циментофазер. С миеща се по-качествена боя при положение, че са вътрешни стълби не виждам да имаш проблеми.
Добра идея за *фазерите, мерси.
За плотове 20мм дъб не намирам - някакви препоръки откъде може да се купят?
От форест трайд съм ползвал тая дебелина. Последно съм купувал от уудмат.
Chefo77 - майстор
пон окт 10, 2022 9:02 amPIP написа:
18мм дъб няма да има проблем с отцепване, ако се подбере да няма сърцевина точно там и не надстъчча над 2см, но естетически е тънък за целта и трябва много хубаво да се залепи. Поне 20мм, продават се плочи с тая дебелина. Плочките на снимката са страшен кич и не се връзват с нищо.
Визуално не е проблем да се доукраси, реже 2 см "летва" и я залепя от долната страна на ръба - получава 4 см визия на 2 см стъпало. Ние така изработваме стъпала от паркет, и си изглеждат съвсем добре.
Това е за него, не за теб :)
naistor - специалист
вт окт 11, 2022 11:24 pmn_a написа:
вт окт 11, 2022 10:49 pmnaistor написа:
вт окт 11, 2022 10:36 pmn_a написа:

белѝ
изчерпателен отговор като за МАЙСТОРИЩЕ :rolleyes:
Тъп ли си или просто си зациклил? Мавритчо те предупреждава, че ако не е напълно изсъхнал бетонът, ще прави проблеми на дървенията
Дали съм тъп не знам .. то как сам да си отговориш на тоя въпрос :? 8-[ .. иначе зациклям отвреме на време ама той кой не зацикля?

Иначе, да, благодаря за разяснението. Просто не ми се вярваше как ще побелеят като са и лакирани май дъбовите ама все едно, благодаря за предупреждението :)
naistor - специалист
ср окт 12, 2022 12:00 amPIP написа:
вт окт 11, 2022 10:47 pmnaistor написа:
пон окт 10, 2022 12:55 pmPIP написа:
20мм имах предвид за плотовете от дъб, а за челата, ако ще са боядисани може да ги направиш с гипсофазер или циментофазер. С миеща се по-качествена боя при положение, че са вътрешни стълби не виждам да имаш проблеми.
Добра идея за *фазерите, мерси.
За плотове 20мм дъб не намирам - някакви препоръки откъде може да се купят?
От форест трайд съм ползвал тая дебелина. Последно съм купувал от уудмат.
На форест трейд ги видях да - по-евтино от баухаус за "плот дъб с клинозъбно снаждане" ама преди време като търсих откъде да взема паркет видях много лоши отзиви за тези. Иначе ходих при тях тогава, дадоха ми оферта, нормални хора бяха ама .. някой да е купувал от тях слепени плотове дъб?
naistor - специалист
ср окт 12, 2022 7:02 amChefo77 написа:
пон окт 10, 2022 9:02 amPIP написа:
18мм дъб няма да има проблем с отцепване, ако се подбере да няма сърцевина точно там и не надстъчча над 2см, но естетически е тънък за целта и трябва много хубаво да се залепи. Поне 20мм, продават се плочи с тая дебелина. Плочките на снимката са страшен кич и не се връзват с нищо.
Визуално не е проблем да се доукраси, реже 2 см "летва" и я залепя от долната страна на ръба - получава 4 см визия на 2 см стъпало. Ние така изработваме стъпала от паркет, и си изглеждат съвсем добре.
Това е за него, не за теб :)
мерси за идята, още не съм измислил откъм парапета как ще изглеждат, че нали там ще се види странично тая конструкция освен ако не се прикрие с още "летви" или по друг начин ..и някакви лампи трябва да измисля, имам кабели заложени
PIP - майстор
Няма значение кой какво ще ти каже относно минали покупки. Качеството варира, така че откъдето и да пазаруваш трябва да го видиш преди да плащаш и да прецениш дали те устройва.
Chefo77 - майстор
Ето така:
Прикачен файл:
IMG-842aab14287bf5f21b895f48ae1e2ab2-V.jpg
IMG-842aab14287bf5f21b895f48ae1e2ab2-V.jpg (94.1 KиБ) Видяна 1312 пъти
naistor - специалист
ср окт 12, 2022 8:24 pmPIP написа:
Няма значение кой какво ще ти каже относно минали покупки. Качеството варира, така че откъдето и да пазаруваш трябва да го видиш преди да плащаш и да прецениш дали те устройва.
Да, бих искал така да можеше, но те нали ти казват ще изработим за Х дни и преди това дай едни пари :) и в същото време мострите в шоурума перфектни :)

ср окт 12, 2022 9:20 pmChefo77 написа:
Ето така:
супер са, благодаря за снимката!
PIP - майстор
Аз досега не съм купувал материал, който предварително не съм видял. Работил съм с плочи купени от клиента, имало е случаи когато те са чакали да се изработят (форесттрейд), но и в двата случаи си носят отговорността за това което са платили. За съжаление намирането на качествен сух материал е все по-трудно, всичко отива за износ и за огрев :(
naistor - специалист
пон окт 10, 2022 9:02 amPIP написа:
18мм дъб няма да има проблем с отцепване, ако се подбере да няма сърцевина точно там и не надстъчча над 2см, но естетически е тънък за целта и трябва много хубаво да се залепи.
Пак да питам за препоръка за лепенето върху циментова замазка какво лепило, грунд има ли нужда?

Тема "Обличане на бетонни стълби с дървени слепени плоскости" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: