• 1
  • 44
  • 45
  • 46
  • 47
  • 48
  • 50
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
skostadinov - специалист
ср окт 04, 2023 10:57 pmresistbody написа:

То аз ПС нямам, но в сметката на ВиК 30% е такса пречистване... та след няколко години ще си платя колкото за една ПС.. не че ако сложа ще ми отпадне таксата..
Не знаех че има такива дъждовни канали затова ми беше въпроса.
Ще ми е интересно да видя ЕЛ-то с кабеляка прекаран... много странни кутии си използвал... стандартните ключове/контакти стават ли или специални се взимат за тях ?
Ем нищо странно няма. Bticino кутиите са правоъгълни и квадратни. Там всичко е на модулна с-ма. Имаш кутии 1ца, 2ка, 3ка, 4ка и 7ца. И ти си избираш в нея какви модули да слагаш. Италианския стандарт е як защото са по тесни и пестиш място. Един ключ нормален немски стандарт (каквито масово ползваме в БГ) е колкото 2 модула италиански.

В Неделя ще наснимам и ще пусна снимки.
Прикачен файл:
Screenshot_20231004_230526_Chrome.jpg



Прикачен файл:
Screenshot_20231004_230821_Chrome.jpg
Dessie - специалист
Монтирани конзолите по този начин сега, няма ли да потънат в мазилката? Ако предположим, че си ги изкарал 2 см напред, но все някоя стена даде отклонение при измазването, ко прайш?
skostadinov - специалист
чет окт 05, 2023 8:41 amDessie написа:
Монтирани конзолите по този начин сега, няма ли да потънат в мазилката? Ако предположим, че си ги изкарал 2 см напред, но все някоя стена даде отклонение при измазването, ко прайш?
Навсякъде сме дали нужното отстояние. Тоест кутията стърчи 1.5см или 3см и т.н. в зависимост какво ще има на стената. Но да права си винаги има шанс да има кривина и кутията да потъне макар, че стените ги е правил баща ми и са почти идеално прави (доколкото позволяват кривите тухли).
В случая при този тип кутии, това не е голям проблем. Тоест проблем е ако кутията стърчи навън след мазилката. Ако е потънала проблем няма защото при bticino системата е кутия -> монтажна рамка -> модули (ключове,контакти, т.н) -> завършваща лайсна/капачка.
Тоест монтажната рамка се монтира с болчета за кутията и дори да е по-навътре, проблем няма.
А и ако искаш можеш да си монтираш удължител на кутията преди да сложиш рамката.

Ам интересно ми е, не се ли монтират всички конзоли така? Независимо какви са? Нали ги монтираш преди мазилката винаги?

https://youtu.be/6DJWvz3FTgA?si=hucvhHQtplQaKfJr
https://youtu.be/DQWFUOiqHkQ?si=Sod_Yd10a0iI7rXs
https://discom-bg.com/Product/506ese-ud ... icino/9101
resistbody - майстор
Не ги знаех тея бичота, иначе в хола щях такива да сложа, сега съм с 2 кутии за 4-те кръга... не че не мога да изкъртя преди шпакловката...
skostadinov - специалист
чет окт 05, 2023 9:01 amresistbody написа:
Не ги знаех тея бичота, иначе в хола щях такива да сложа, сега съм с 2 кутии за 4-те кръга... не че не мога да изкъртя преди шпакловката...
Ем, то има какви ли не неща :) Аз лично ги знам покрай родителите ми. Те живяха над 15 години в Италия и там стандарта е друг и се ползват такива кутии масово.

Ти вече си го направил. Защо ще къртиш. Аз вече като чуя за къртене и лошо ми става :)
Dessie - специалист
Аз също ще ползвам Битичино, конзолите са налични в гаража, но при мен електрото настоя да ги слагат след мазилка, точно заради пълненето с мазилка на самите конзоли от машината, така и заради изправянето на стените.
skostadinov - специалист
чет окт 05, 2023 12:15 pmDessie написа:
Аз също ще ползвам Битичино, конзолите са налични в гаража, но при мен електрото настоя да ги слагат след мазилка, точно заради пълненето с мазилка на самите конзоли от машината, така и заради изправянето на стените.
Интересно! Аз реално ще им лепна по едно тиксо или нещо отгоре да не ги напълнят (не, че не се чисти после). но не виждам какво има пречат да си изтеглят стените.
Интересно ми е как се монтират след мазилката без да я прецакаш и кутията да си се хване какво трябва :D То ясно, че не мазилката я държи, но пак я заздравява финално.
resistbody - майстор
За предпазване от напълване на крглите е това https://www.obo.bg/produkti/promishlena ... ichen.html
Лично ги напълних с хартия и извадих малко след като приключваше мазача за деня... там съхне по-бавно и си личи къде е
Dessie - специалист
Ами в началото и аз мислех, че трябва да ги монтират преди мазилката, после електрото отсече - не :-) аз не споря, понеже няма да го правя аз :-) предполагам после ще си ги фиксира и обмаже отстрани :-) ще разбера идната седмица :-)
skostadinov - специалист
чет окт 05, 2023 1:25 pmDessie написа:
Ами в началото и аз мислех, че трябва да ги монтират преди мазилката, после електрото отсече - не :-) аз не споря, понеже няма да го правя аз :-) предполагам после ще си ги фиксира и обмаже отстрани :-) ще разбера идната седмица :-)
Еми дано станат добре. Ще кажеш после. Аз за тези неща слушам баща ми защото го е правил доста години :)

Ама вие не бяхте ли направили мазилките вече?
  • 1
  • 44
  • 45
  • 46
  • 47
  • 48
  • 50

Тема "Мисия Нов Дом - от А до Я" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: