• 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 41
Почерпете информация и ценни съвети от темите за окачени тавани или разгледайте
изпълнители за окачени тавани и сравенете оферти и цени за вашия предстоящ проект
Тани - модератор
The_FAN написа:
Максималното разстояние между окачвачите (директните) е 1 метър...
Сам прецени колко :)
Ако не се лъжа разстоянието при скара 50 см не е 1м , а е 1.20 . Става въпрос за ненатоварен таван (фигури, тежки осветителни тели и т.н. ) и за един пласт гипскартон .
The_FAN - специалист
Ми да ги нареди напречно и да не слага окачвачи тогава :)

Майтапа на страна - прав си Тани но... знаеш ли утре кой какво ще закачи на тая тераса или пък ще реши някоя фигурка да врътне (колкото и шантаво да звучи това за тераса)
За това през метър - при три метра все са по два окачвача на профил...
Аз така правя - при стандартни тавани винаги през метър, при фигуративни през 80 см. за да си вържа гащите и в двата случая.
Тани - модератор
Единствената причина да ги правя на 60 , 90 или 120 е улеснението с ватата впоследствие Мисля за момчетата. Иначе конкретно за този случай си прав , че няма значение за толкова малко профили колко ще сложи
andrey75 - помощник
здравеите правя окачен таван с гипсофазер 9,5мм, площа е 3,5 по 5,8 CD съм ги пуснал по късата страна и съм сложил по 3 директни окачвача и съм ги закрепил с дюбел пирони 5по3,5. всичко това достатъчно ли е за здрав таван или да очаквам изненади :?
Тани - модератор
Такъв гипсфазер НЯМА! има 10.12,5 и 15 мм

През какво разстояние си сложил профилите?
andrey75 - помощник
60 см.значи е 10.най тънкия.
Тани - модератор
Приятелю, явно въобще не си в час с материята! Можеше да прочетеш няколко теми преди да питаш , а още по-добре преди да почнеш да правиш тавана! Скарата на тавана се прави на 50 см , но дори да си решил да нарушиш това правило , трябвало е да направиш скарата за гипсфазер(дълбоко се съмнявам да си купил гипсфазер) на 62,5 см
andrey75 - помощник
добре приемам критиката,все пак съм лаик в тази работа,сега се уча.
ще преправя скарата,няма проблем.
даи сега за дюбелите какви трябва да бъдат?
и накрая защо споменаваш гипсофазер като мисля да слагам гипсокартон или има и тук някаква уловка?
засега благодаря за помощаи инфото.
The_FAN - специалист
andrey75 написа:
здравеите правя окачен таван с гипсофазер 9,5мм....
Защото ти си написал че с гипсфазер ще го правиш...
andrey75 - помощник
моя е грешката извиняваите момчета. виноват. имам предвид гипсокартон.
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 41

Тема "Въпроси относно монтирането на окачени тавани" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: