Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
film - специалист
Смених старите дървени первази с пластмасови и на стената се появи лек мухъл. Северна е, но преди не се беше появявал. Обяснявам си го с това че сегашните первази са плътно до стената, докато старите дървени има 1-2 мм луфт. Засега съм го напръскал с препарат против мухъл, но търся постоянно решение. Вариант ли е да пробия малки дупки с бургия в перваза на няколко места за да може да диша :roll:
Прикачен файл:
Zombodroid_14072023023602.jpg
Jacomo - специалист
Какви са тия первази, къде се намират, на пода, около вратата, прозореца... Прати една по-обща снимка.
film - специалист
подови первази, според мен проблема е липсата на въздух
miliad - майстор
Нямаш циркулация на въздух в зоната.
И тъй като перваза ти е от тънка пластмаса най-бързо се повлиява от смяна на температурата. Отделно, че не може да поема и отдава влага.
film - специалист
Май повечето на пазара бяха такива като купувах тези. С дупки ще се реши ли проблема?
ivanovbg - майстор
Можеш да опиташ, но проблема е че там ти избива влага от стената. Пластмасата е изолирала топлия въздух и се е появил мухъла. Пластмаса не мухлясва. Обработи добре стената зад перваза.
hidrazin - майстор
Ми събирай го тоя мухъл бре! Хората за синьо сирене бая пари дават! :-D
ПластАмастови и Халуминиеви херметични дограми, лепила с полимерно добавки (не пропускащи въздух), мазилки с полимерно добавки (не пропускащи въздух),
бои с полимерно добавки като включвам и латекса - същата боза.
Да добавя ли и външни изолации от пласТамасТи + шпакловки и бои с включени полимери?
Е, получавате перфектния ГЪБАРНИК ! Честито!
:partyman:
Ан тъй, на!
Ако искаме да сме модерни докрай, купуваме си модерен влагоуловител, щото без него "не можем".
От преди да подметна топлоизолациите, у дома съм наблюдавал влажности под 40%.
Това лято под 60 радко слиза, а вече няколко пъти единия терморегулатор (Умния ми той!) реве-

"Микроклимата в колибата ти е непоносим!!! Отвори да проветриш или увеличи температурата!"

Как да увелича, след като съм похарчил пари да я намаля и как да проветря, като навън е 68% влажността?!! Тъпанар!
Значи, трябва ми обезвлажнител?!!! Или да му затворя плювалника?!
brum - майстор
Рекуператора е добър вариант. При охлаждане климатика вади конденз, а проветряне с правилният рекуператор се грижи да задържи влагата навън.
Така е то- затъваме в модернизация и връщане назад няма.
Дали има нещо по добро от здравословната кирпичена къща, онази храна, която сега наричат Био.......
Как са се тровили хората с фини прахови частици хилядолетия наред, ползвайки за отопление дърва и въглища?!

Хладна повърхност, топъл въздух, с разлика в Т достатъчна да се достигне точката на оросяване и според влажността.
С естествени материали по рядко се е достигала границата.

Тема "Мухъл след монтиране на пластмасови первази" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: