• 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
Всичко за този вид строителство.
Фитилчо - майстор
Малко да четете и за боята извънзаводско :wink:

http://www.powdercoatingusa.com/pdf/201 ... s%2038.pdf
Aluminum
Under normal conditions a single coat of Series 38 powder coating is
sufficient. In highly corrosive environments, as is found in coastal
regions or industrial atmospheres, a 2-coat system comprised of TIGER
Drylac Dryprotector 69/70000 plus a topcoat of Series 38 can be
beneficial. Both products are engineered to complement each other and
offer an excellent corrosion barrier. For objects exposed to extreme
conditions, especially where there is a possibility of filiform corrosion,
Chromate Conversion coatings or Chrome Phosphatizing has been
proven to be an excellent pretreatment choice
Здравейте,
да се включа и аз с едно питане.
Колебая се между алуминиева дограма на Етем Е75 и ПВЦ на KÖMMERLING 88 и двете са с обков MACO Multi Matic.
Ще сменям дограмата на къща в района на Перник и съответно зимата ще има радиатори под прозорците.
Колебанието ми идва от това, че на теория ПВЦ-то ще избледнее от слънцето след няколко години а пък алуминиевата има вероятност от течове и духане (това всичкото съм го чел от мнения по форумите) . Та, дайте някой съвет понеже найстина не знам на кое да се спра :?
miliad - майстор
пон юли 20, 2020 5:29 pmhtckaloqn написа:
Здравейте,
да се включа и аз с едно питане.
Колебая се между алуминиева дограма на Етем Е75 и ПВЦ на KÖMMERLING 88 и двете са с обков MACO Multi Matic.
Ще сменям дограмата на къща в района на Перник и съответно зимата ще има радиатори под прозорците.
Колебанието ми идва от това, че на теория ПВЦ-то ще избледнее от слънцето след няколко години а пък алуминиевата има вероятност от течове и духане (това всичкото съм го чел от мнения по форумите) . Та, дайте някой съвет понеже найстина не знам на кое да се спра :?
Това в червеното пък как го измисли?! Тъкмо теорията казва, че цвета няма да мръдне, а практиката.....
А това за течове и духане даже не ми се коментира.
Обикновенно крайната сума накланя везната
В апартамента в който работя дограмата е ПВЦ на 4-5 години, не знам каква марка е но знам че е била от по-скъпите. Цвят орех мисля. Та, гледам цялата е побеляла, без значение дали някога е огрявана от слънцето или не. Пробвах да изчистя едно петно с различни препарати, но резултат няма.
Имате ли идея на какво може да се дължи това?
miliad - майстор
На неподдържане. В много от новите сгради съм забелязал, че водата която се стича по фасадата оставя следи по дограмата. Варовик ли е, химия някаква ли, не знам.
А твоя случай не знам какъв е.
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9

Тема "Дограма - Алуминиева, PVC или Композит?" | Включи се в дискусията:

Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: