• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
Lutchezar - майстор
ср сеп 09, 2020 1:12 pmbaretata_7_62 написа:
https://m.emag.bg/protochen-bojler-star ... on_history . Това е бойлерчето. Мислих го и след обемния. Но незнам колко ще смогва на вече студената от бойлера, а идеята да е преди него е че ще започне да работи веднага щом започне да се черпи топла вода. Респективно ще има доста повече БГВ спрямо ако е след обемния. Нещо като компресор който подържа налягане в ресивера, а не се включва чак когато ресивера се изпразни. Проточния е под налягане, вход студена, изход топла вързана на входа на обемния. :?
точно на този бойлер, дори на снимките се вижда, пише че не работи под налягане. От което следва свързване само след обемния.
MIRO_073 - майстор
Не знам защо се занимаваш с глупости, опасни и без ясвн резултат, а не си вземеш един 150л бойлер като не ти достига топла вода.
baretata_7_62 - специалист
Защото живея сам и принципно ми е достатъчна в 98% от времето. Но имам ново гадже което много топла вода израсходва и като ми гостува не стига. А бойлера е на 2г. И не е за смяна. Исках нещо като турбо да има при нужда.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
съб сеп 19, 2020 3:33 pmbaretata_7_62 написа:
Защото живея сам и принципно ми е достатъчна в 98% от времето. Но имам ново гадже което много топла вода израсходва и като ми гостува не стига. А бойлера е на 2г. И не е за смяна. Исках нещо като турбо да има при нужда.
:heart: :heart: :heart: :heart: :heart:
LazarGanev - "Велик майстор"
съб сеп 19, 2020 3:33 pmbaretata_7_62 написа:
Защото живея сам и принципно ми е достатъчна в 98% от времето. Но имам ново гадже което много топла вода израсходва и като ми гостува не стига. А бойлера е на 2г. И не е за смяна. Исках нещо като турбо да има при нужда.
Е, щом само 2% от времето си с гаджето, наистина няма смисъл от по-голям бойлер.
MIRO_073 - майстор
съб сеп 19, 2020 3:33 pmbaretata_7_62 написа:
Защото живея сам и принципно ми е достатъчна в 98% от времето. Но имам ново гадже което много топла вода израсходва и като ми гостува не стига. А бойлера е на 2г. И не е за смяна. Исках нещо като турбо да има при нужда.
Яснооо. Твоя грешка. Не си предвидил гаджето преди 2 години. Но това дето си го мислиш найстина е опасно. А един 150л бойлер е на цаната на тоя проточния. Ееее... малко по скъп. Ами ще си винаги втори и ще чакаш.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Гаджето или е временно и що се главоболиш толкова... или ще е ... по за дълго и .... каквото и да правиш, водата все ще свършва
Сложи си газов бойлер. На пропан-бутан. Той си е проточен
baretata_7_62 - специалист
И така, тъкмо да има развитие по темата и ударих на камък. Изпадна ми малък проточен бойлер под налягане 3.5 киловата сименс. Оказа се обаче, че на входа има нещо като дюза и от това стеснение пада дебита. Реших да го разпробия за да тръгне нормално водата. Стана, оправи се дебита, но се появи друг проблем. Спря да щрака релето за включвзане изключване при пускане на крана. Оказа се че има две малки тръбички вързани на входа. Една преди стеснението и едно след. Преди разпробиването се чуваше закъсненото възстановяване на налягането в бойлерчето при затваряне на крана и цъкването на релето. След разпробиването, не се чува закъснението вече са на едно налягане а и релето не щрака. Та според мен от разликата в наляганията управлява включ и изключ.. Някой да знае как се управляват тези бойлерчета пък и да каже какво е най удачно в случая. И има ли решени или бойлерчето и каузата финишираха...
brick - специалист
Напусто си съсипал бойлерчето. За какво ти е било да вдигаш дебита, като с 3,5 кВт по-голям дебит не можеш подгря?
Ползвам един проточен нагревател с две степени - 3 и 6 кВт, и на 3 кВт става само да си измиеш ръцете със слаба струя топла вода - ако отвъртиш крана да усилиш струята, става хладка.
krasi92 - майстор
Няма нищо по велико от бг енженерната мисъл.То добре че само ти е изпаднало та не си се и охарчил. Това го хвърли и чакай да ти изпадне някое друго.
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

Тема "обемно проточен бойлер" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: