• 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 12
Съвети за начинаещи готвачи.
ky-kyy - майстор
пет апр 02, 2021 3:07 pmn_a написа:

Отде тоз грешен извод? Само папкащи сме тук. Е, и някои мечтатели
По-добре е, да се начешеш, отколкото да имаш грешни помисли....че и мечти и цветни сънища :rolleyes:
teon - специалист
Трифон П.Трифонов написа:
Ако знаеш колко гаджета съм свалил...
Сега обаче...................не човек, а стомана!
...уйдисах Ви на акъла, баш по време на пости да са фърля и аз в размишления :?...ся ка'т са замисла обаче, @Трифката е прав #-o- на средна възраст х.я е твърд, характера е мек(не мой да откажеш) :) ...на зряла възраст- х.я омеква, обаче пък характера става железен :roll:...
пет апр 02, 2021 10:08 pmteon написа:
...на зряла възраст- х.я омеква, обаче пък характера става железен :roll:...
Мдаааа, ем старило, ем патило.
Заблудих се за момент, че би могъл да ни въведеш в дебрите на теологията, но ти дори до близкия храсталак не си стигнал.
Нещо за хранене или "марш" от кухнята, че днес хрускам новобранци- освирепял съм от глад и се надявам да не си бургаска красавица, троглоксен такъв!
Горното приеми като шеговито-иронично, без капчица гняв! Чисто смирение, Чадо, струи на талази.

Утре обмислям да направя най готината си леща. Дано намеря праз и безценни съвети!
teon - специалист
Трифон П.Трифонов написа:
Горното приеми като шеговито-иронично, без капчица гняв!
...те приел съм го де :) ... [-( не бих цапал иначе в темата...кажи ся за лещата- с праз не съм правил никога...виж лук(зелен или 'сух'),чесънче, моркови,червен пипер,олио,подправки,сол...
kuger - майстор
Чудя се утре с пача или с шкембе да постя :? Вярващ съм, но не набожен. Кога не съм хапнал "вълча трева" почвам да гледам жената на кръв.
пет апр 02, 2021 11:00 pmteon написа:
...кажи ся за лещата- с праз не съм правил никога...виж лук(зелен или 'сух'),чесънче, моркови,червен пипер,олио,подправки,сол...
Бях помощник готвач и не можах да вникна из дълбокото на рецептата, докато вглъбено режех морковите- 3/3mm, по заръката на Главния.
Запомних само, че лещата е готова, кога се развари празът- да се стопи в ястието, да изчезне, за което се грижеше другия чирак.
Празът не замествал останалите съставни на тая манджа.
teon - специалист
Трифон П.Трифонов написа:
Запомних само, че лещата е готова, кога се развари празът- да се стопи в ястието, да изчезне, за което се грижеше другия чирак.
...мхмм,интересна :idea: ...ако не си производител, дано попаднеш и на читав сорт вариво :? ...при някои, колкото и да го вариш си остава твърдo-на гранули,при друг пък-зърната прекалено бързо се разваряват, което също няма е добре...
MamaMy - майстор
Относно лещата бих препоръчал да търсите канадска и кафява на цвят. Повечето дето я продават за такава е зеленикаво фуражно менте. И на лещата върви основно чесън. Пляскаш скилидките с все люспите само да са разделени (не на глава). Слагаш в тенджера под налягане с все чубрица, сол, суха чушка задълже. Вариш 40 минути. Аз по принцип я правя с пушени ребра, ама ако трябва да е постна може и със сурови.

ПП и внимавайте със секса! По време на пости френската любов е забранена :-D
С варенето даже се престарах- в обикновена тенджера, 2.5ч.
Въпреки това, останаха съчми. Светла на цвят леща.
Стана си най хубавата ми леща, но само за деня.
Сменям производителят.
ky-kyy - майстор
Що не пробваш с водорасли, поне тва го имате в изобилие по вашия край...Виж ги япончетата, по цял ден ги пасат и после обикалят с фотоапаратите по света, да се хвалят колко са японци..........
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 12

Тема "Хранене по време на пости" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: