• 1
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
Всичко за дърводелството
Chefo77 - майстор
Точно в Румъния не правят тези циркуляри. Тези се правят в Китай. Румънците правят зегета, перфоратори и други такива. Прехвърлиха част (ако не и цялото) английско производство. И това не ги прави лоши :wink:
MLS 100 е супер бюджетна, не ти трябва. Освен това, както всяка без изтегляне, става само за фиксирани срезове, които са ограничени по дължина - в случая 13 см. Тези с изтегляне си режат до 30,5 см -без значение диаметъра на диска - толкова е стандартът под 90 градуса.
На ДеВалт съм ползвал два циркуляра, и двата не заслужават славата - единият (моделът, чиито плъзгач е под плота) е убийствено слаб, рязахме 10 см MDF первази и ни се разказа играта; другият е такова дърво, че просто не е истина. Прехваленият DWS780. И това не е само мое мнение. Посоченият 712 може би няма нищо общо с тях, но конкретно тези двата - не бих дал пари за тях.
PIP - майстор
нед яну 30, 2022 11:26 pmChefo77 написа:
Точно в Румъния не правят тези циркуляри. Тези се правят в Китай. Румънците правят зегета, перфоратори и други такива. Прехвърлиха част (ако не и цялото) английско производство. И това не ги прави лоши :wink:
MLS 100 е супер бюджетна, не ти трябва. Освен това, както всяка без изтегляне, става само за фиксирани срезове, които са ограничени по дължина - в случая 13 см. Тези с изтегляне си режат до 30,5 см -без значение диаметъра на диска - толкова е стандартът под 90 градуса.
На ДеВалт съм ползвал два циркуляра, и двата не заслужават славата - единият (моделът, чиито плъзгач е под плота) е убийствено слаб, рязахме 10 см MDF первази и ни се разказа играта; другият е такова дърво, че просто не е истина. Прехваленият DWS780. И това не е само мое мнение. Посоченият 712 може би няма нищо общо с тях, но конкретно тези двата - не бих дал пари за тях.
Глупости, за за паркет и первази тия играчки които коментираме вършат работа, но да наречеш 780 дърво е арогантост от човек който не е правил нищо друго освен подове.
Chefo77 - майстор
пон яну 31, 2022 12:13 amPIP написа:
Глупости, за за паркет и первази тия играчки които коментираме вършат работа, но да наречеш 780 дърво е арогантост от човек който не е правил нищо друго освен подове.
:lol: :lol: :lol:
Абсолютно дърво е, да. За големи натоварвания (примерно греди 100/100) сигурно е голяма работа, но за фина работа е груб и недодялан. Ти що не питаш за какво ще го ползва човека - дали ще прави покривни конструкции?
PIP - майстор
780 с качествен диск и с zero clearance insert е сигурно най-универсалната и надежна пендула в профи средите. Има си някои минуси като прахоулавянето, но няма пендула дето да е перфектна във всичко. А не съм питал за какво им е, защото е явно че се търси бюджетна машина. Дърво е на баба ми хвърчилото :mrgreen: , това е най-култовата пендула, но когато купувах моята нямах ван и ми беше голяма.
Chefo77 - майстор
Мога само с ръка на сърцето да ти пожелая скоро да си вземеш такава, но без да ти се налага!!!

Когато аз трябваше да избирам машина с изтегляне, която да ми е универсална - хем да реже високо, хем да се ползва за повече от един детайл по дължина, бях залитнал по 780. Ники (Kumay) вероятно помни. Отказаха ме цената и теглото. Затова реших, че далеч по-разумно е да заложа на 216 с изтегляне и 305 без. Когато работя с паркет/дюшеме, ползвам първата - и не нося 30 кила "прасе", което да върши същото, каквото и малката. Когато имам первази - фикса ми гарантира нулево отклонение по вертикалата. Освен че режа 17 см високи детайли. Неща, които са ми важни. За почти 10 години грам не съм съжалил.
Миналата година в Англия имах честта да работя със 780 и абсолютно се убедих, че изборът ми е бил правилен. Да, за хора, на които им трябва някаква универсална машина за почти всичко, сигурно е УАУ избор, но не всеки прави конструкции и балюстри. И на всеки му трябва такава, 90% от нещата ще ги направиш/м и с 216. Просто 305 по принцип няма фината работа на 216, без значение от марката. Надеждността никога не съм я коментирал, би било жалко която и да е профи машина да се поврежда през ден. Затова разкарах рендето - прехвален Бош, ама на второто ползване смених ротор, на 10-ото - цялата глава с ножа, еВем ти профито...
Това за диска важи за абсолютно всички машини, с калпав консуматив всички са зле. Супер странни са ми такива, които са хвърлили маса пари за машина и се мъчат със затъпен диск/свредла. Задължително по 2 броя на машина, и като тръгне някой - подмяна и на заточване.
Извини ме, ако съм прозвучал арогантно. Мисля, че всеки има право на мнение, особено когато е обусловено от собствената му камбанария и спрямо нуждите му.
winger - специалист
Ще я ползвам за всичко, но за лични нужди. Няма да си вадя хляба с нея, та стига да работи надеждно, прецизността ще я попрежаля... все пак до сега действах с Парксайд :D
Та построихме с брат ми една къщичка 60кв.м на майка ни и цяла конструкция я направих с ръчния циркуляр, а ламперията с настолния на парксайд. Ако не беше се счупил сигурно нямаше да търся нов, но счупи се и реших и да се обзаведа и с такава машина, като идеята беше да го заменя с нещо малко по-добро (Метабо ks216 за 309лв). От като тръгнах да чета, реших, че ще ми е от полза и издърпването, та минах на Метабо kgs 216 за 550лв, от там от мнение, на мнение стигнах до Макитата на 670лв. Трябва да спра да ходя на горе по ценовата стълба :-D
Ще го ползвам сега за дюшемето, после кухня, мебели ще правим. Няма да се изисква невероятно качество на работа от мен (но дори и с машина 2000-3000лв, надали пак ще се справя перфектно)
Като приключим с нейното къще, сигурно ще си convert-тваме с жената Ванче, и за нас къща (като си намерим парцел) ще си правим и т.н.
Прикачен файл:
263563653_457722492591949_4491007507770529635_n.jpg
263563653_457722492591949_4491007507770529635_n.jpg (91.85 KиБ) Видяна 562 пъти
Прикачен файл:
248401764_593057988476031_3045741983689526615_n.jpg
Прикачен файл:
247417423_558919278680339_627524380955130993_n.jpg
Прикачен файл:
242882512_625196885530925_8717223507926916326_n.jpg
Прикачен файл:
243017566_416354519832898_6264915235827154408_n (1).jpg
243017566_416354519832898_6264915235827154408_n (1).jpg (116.55 KиБ) Видяна 562 пъти
Последна промяна от winger на пон яну 31, 2022 9:16 am, променено общо 1 път.
PIP - майстор
Chefo, аз също не ползвам 12 инчова пендула по много от причините, които изброи, но 780 е една от най-масовата пендула по обектите в uk (14г съм работил там) и да приема, че е дърво значи да приема, че колегите дето я ползваха са глупаци. Професионални дърводелци, които могат да си позволят всяка пендула на пазара и повечето имат повече от една. По еднофамилните обекти не се налага ежедневно мъкнене по стълби, подготовка на място където капацитета и здравината при обема от работа минаваща през нея е причина да се предпочита толкова често. И 90% от грубата конструкция се реже с ръчни циркуляри, всеки предпочита лек циркуялр на пачката греди вместо да ги върти и вдига на пендула. И аз се извинявам за грубото включване, но беше от уважение към хората, които познавам с тези машини.
Chefo77 - майстор
За кухнята никаква пендула няма да ти върши работа, там дори и ръчен циркуляр ще е зле заради зачеването. Съвет за нея - направи си схема и дай за разкрой и кантиране във фирма за мебелни плоскости. По-лесно, по-удачно и с гарантирано по-добър резултат. :)
winger - специалист
пон яну 31, 2022 9:08 amChefo77 написа:
За кухнята никаква пендула няма да ти върши работа, там дори и ръчен циркуляр ще е зле заради зачеването. Съвет за нея - направи си схема и дай за разкрой и кантиране във фирма за мебелни плоскости. По-лесно, по-удачно и с гарантирано по-добър резултат. :)
Кухнята ще е от масив, гредички, летви, дъски и т.н.
Chefo77 - майстор
пон яну 31, 2022 9:07 amPIP написа:
Chefo, аз също не ползвам 12 инчова пендула по много от причините, които изброи, но 780 е една от най-масовата пендула по обектите в uk (14г съм работил там) и да приема, че е дърво значи да приема, че колегите дето я ползваха са глупаци. Професионални дърводелци, които могат да си позволят всяка пендула на пазара и повечето имат повече от една. По еднофамилните обекти не се налага ежедневно мъкнене по стълби, подготовка на място където капацитета и здравината при обема от работа минаваща през нея е причина да се предпочита толкова често. И 90% от грубата конструкция се реже с ръчни циркуляри, всеки предпочита лек циркуялр на пачката греди вместо да ги върти и вдига на пендула. И аз се извинявам за грубото включване, но беше от уважение към хората, които познавам с тези машини.
Нямах предвид, че не става - извинявам се, ако така е прозвучало - просто е груба за нуждите, които аз имам. Със сигурност не съм имал идея да нарека някого глупак!
  • 1
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17

Тема "Избор на циркуляр с изтегляне :)" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: