• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 9
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
radius - майстор
съб юли 16, 2022 1:06 pmhidrazin написа:
Аз на колата сложих американски квантов нано-акумулатор.
От Добрич до Дупница ми върна в резервоара около 10-12 литра. Не е много но все е нещо.
Предполагам е върнало толкова малко, защото си използвал обикновен квантов нано-акумулатор, а не секретна разработка на военните.
MamaMy - майстор
съб юли 16, 2022 1:25 pmumorenia написа:
Набира по бързо,ако имаше някакъв шум на двигателя вече няма,вчера ходих до София от Враца до София стрелката за гориво не помръдна.

Разбирам че си от някое село и си скаран с токове и въобще с техниката.
Аз съм на 64г. от 16 годишен се занимавам с електроника, на по късен етап отворих един от първите автосервизи в София.
До сега не съм спрял да чета и да експериментирам за новите неща в автомобилите и електрониката.
Има голямо бъдеще...тези от Порше са глупаци Поршето е с такъв акумулатор но те нищо не разбират обясни им.
M'да. Щом си на 64 и си започнал на 16 да се занимаваш с електроника значи ужасно си закъснял. Онази електроника която знаеш със сигурност би намалила тракането на двигателя само ако се набие с чука за да обере луфтовете. Относно разхода съм още по-скептичен, че ще хванеш разликата по стрелката. И да, всички сме от някое село, но доматите ги ядем без колците. От тях си правим клечки за зъби.
Има един форум "Мазето"където питаха за теб. Явно там си на много ценен. Бягай там! Тук не те заслужаваме.
hidrazin - майстор
съб юли 16, 2022 1:25 pmumorenia написа:
Разбирам че си от някое село и си скаран с токове и въобще с техниката.
Брееееййй, “умното” си е “умно”. Как позна?
Аз съм от Долно Уйно и съм скаран с техника, токове, електроника….
По цял ден патки паса и чеша коня….
Ей тва е за тебе:
Fuel Shark
Ще останеш много доволен! Виж му и описанието.
Сега Lamborghini се опитват да откупят патента и да го монтират…
:partyman:
P.S. Нещата в БГ са станали съвсем зле.
Тъпанарите не само не намаляват а и се множат!
По лични наблюдения най-много в София следвана плътно от Варна… :lol:
Lisko - майстор
съб юли 16, 2022 8:52 pmhidrazin написа:
Ей тва е за тебе:
Fuel Shark
Ще останеш много доволен! Виж му и описанието.
Това звучи доста полезно, но пише че разходът на 100км падал. А аз не карам 100км. До работа ми е 5км.
При това положение ще ми падне ли разхода?
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
..
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
:-D :-D :-D
:partyman:
Lutchezar - майстор
По принцип, ако това чудо е на външно зареждане се получава че алтернаторът не работи в режим зареждане и се товари по-малко, съответно и двигателят се натоварва една идея по-малко. Но това е теория в идеалния случай.
Прочетох темата отначало, мислех че съм изпуснал дискусията по повод правенето на въпросния акумулатор.
Но преди 10 години никой не си е представял че градският транспорт ще е с електробуси със суперкондензатори които ще се зареждат на станции за 10-15 минути. Жалко че старите кучета от темата не се включват с коментари...
krasi92 - майстор
Кои електробуси се зареждат за 15 минути.Доста интересно.Тези на Данчето висят с часове
lyubohar - майстор
Много ми е интересно тези автобуси със суперкондензатори дето се зареждат за 15мин.какъв пробег имат?
Според мен неукия до портала най много.Ако това беше вярно защо ел.колите не ги правят със суперкондензатори,
а със скъпи неимоверно замърсяващи батерии?!
Lutchezar - майстор
Между 8 и 15 минути зареждат, предполагам че не от напълно разреден.
Сега ще погледна за пробега.

Ултракондензатор / модел Aowei / MUCK585V92000 със самостоятелно
следене параметрите на всяка клетка
Капацитет 20kWh / 780F
Размери дълж. / шир. / вис. 1 370×1 000×930 mm
Тегло ?1 000 kg"

Останало ми е в главата нещо за пробег с един заряд около 30 км и максимална скорост 85км/ч.

Има специален форум за тролейбуси и електробуси, там пишат хора които с това се занимават и има актуални данни.

Тук например

https://forum.gtsofia.info/index.php?topic=6242.1460

Много е тежък суперкондензаторът за лека кола. Също и много скъп...
Плюс специални зарядни станции.
kr1100 - майстор
съб юли 16, 2022 8:52 pmhidrazin написа:

По лични наблюдения най-много в София следвана плътно от Варна… :lol:
Ай сега лошотии за Варна
lyubohar - майстор
Сега сметнете колко тежи автобус и колко кола.И колко трябва да тежи този супер кондензатор.
Не знам каква е изгодата и за автобусите.Скъп автобус,скъпо зареждане,скъп ток,малък пробег.
Не питам и зимно време как се отоплява.Остава да е и с бензинова печка отоплението.
Според мен за едните пари на данъкоплатците да отидат в някои джобове.
Ама кой съм аз да разсъждавам по въпроса!
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 9

Тема "Кондензатор с/у другите" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: