• 1
  • 47
  • 48
  • 49
  • 50
  • 51
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
radius - майстор
Има логика в писанията ти, но виж послушай шопа за бутилките и направи нещо (сигурно е виждал това-онова, имайки предвид професията му), ако ще и някакъв шкаф с проветрение навън, де да знам, не съм спец по газовите инсталации.
schuldiner - майстор
Няма нужда и от шкаф, добре си се редят една върху друга. Едва ли има повече от десетина, че да му трябва над един квадрат навън. Само трябва да се покрие вентилът да не се опече уплътнението и да не влиза боклук при иглата.

ПП Цената на ПБ е доста изгодна, но не бързам да пълня всички бутилки /към 200 кг/. Може и още надолу. Освен това не съм сигурен дали сместа, заредена август-септември е същата като зимната. Май не е. Определено имат разлика при горенето и остатъка /нагара, дето теоретично не трябва въобще да го има/.
sokolov.91 - майстор
Готово. Минаха момчетата от сервиза. Пълна профилактика и пренастройка на пропанбутан.
krasi92 - майстор
На вън зимата бутилките ще ги ползва на половина.Не можеш я източи цялата
Радиус, среднодневната на Енерго Про е 20.9 стотинки.
Отсякъде си е по издържано финансово пропанеца. За илюстрация, набързо сметнах- около 1000лв ще му е по изгодно да прави совалки с бутилките, за сезона.
Остава му хамалогията, но .......Цената оправдава средствата, хахаааа- най новия лаф.
Патентовам го.
radius - майстор
Среднодневната съм я сметнал без ДДС, което не е редно, вярно излиза 21,9ст.
За мен при тия 5ст разлика не е оправдано разнасянето и хамалогията, но другите фактори изброени от Соколов също са от значение, че ако няма ток, няма значение колко струва.
marinmnm - специалист
А гаранция ,че цената на ПБ ще остане същата?
sokolov.91 - майстор
ср сеп 14, 2022 4:44 pmmarinmnm написа:
А гаранция ,че цената на ПБ ще остане същата?
Даже може и да поевтинее. Преди 2 седмици беше 1.20лв. Сега е 1.08лв.
Лайнен тури таван на тока, тъй, че Сокола само префърга отговорността за отоплението.

Соколоф, на колко милибара са вентилите?
вт сеп 06, 2022 11:20 pmшоп написа:
Моя съвет е да изкараш бутилките навън, на проветриво...
А така-нека е казано, че...!
Честит празник, Шопен!
шоп - майстор
ср сеп 14, 2022 6:24 pmТрифон П.Трифонов написа:

вт сеп 06, 2022 11:20 pmшоп написа:
Моя съвет е да изкараш бутилките навън, на проветриво...
А така-нека е казано, че...!
Честит празник, Шопен!
Казвам го от опит. Преди доста година от загазоване от бутилка пропан бутан в мазе и искра се взриви половин къща и една баба за съжаление. Буквално половината къща беше на улицата разпиляна. За пожарната нямаше работа освен работа с биологичен материал.
Другата опасност е отравяне при загазоване. И такива случаи имам:-(
Датчиците за метан не вършат работа при пропан бутана, който е по-тежък от въздуха. Може би датчици на пода, които да прекъсват газта....

Затова в проветриво помещение извън основното пък ако трябва и ще се отопляват бутилките. Варианти има.

Честит празник Трифон!
Безаварийно.
  • 1
  • 47
  • 48
  • 49
  • 50
  • 51

Тема "Локално парно на газ - от 0 до 100" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: