• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
preslav - майстор
Ползвам такава https://www.geta.bg/otoplitelna-podlojka-za-kraka в комбнация с регулатора, за който си споменал.
Hursa - майстор
Дали ще е достатъчно само това за краката. А и електрическите подложки за пода май са по-евтини. Според мен не е много коректно да наричат подложката (както и това за пода) "инфрачервено отопление" (не че не излъчва, но по тази логика и всеки радиатор е инфрачервено отопление). По широката подложка под стола (особено, ако достига до стената) ще оформи "капсула" от издигащ се конвективно по-топъл въздух около тялото и до някаква степен "въздушна завеса" пред студената стена и прозорец. Вероятно ще харчи малко повече от подложката само за крака, но и ще дава повече (а си е важно, когато човек седи и се е отпуснал). (Според мен - инфрачервените излъчватели (подобни малки, като кварцовите) са по-скоро подходящи - ако трябва да се свърши нещо сравнително набързо, движейки се - в студено помещение или дори на открито.)
чет дек 08, 2022 10:45 amHursa написа:
Колега, имам много положителен опит с такова нещо, купено през 2014г.
Преслито също изрази подобно мнение.
Не пречи да изразиш становище, но пък толкова усърдно и без челен опит?!!
Отпуснатият човек не е продуктивен на работното място.
Hursa - майстор
Е като съм седнал зад бюрото, съвсем не се чувствам надъхан, като боксьор. Въпреки това си свършвам работата, но вярно не в триминутни рундове :)
чет дек 08, 2022 11:00 amHursa написа:
Е като съм седнал зад бюрото, съвсем не се чувствам надъхан, като боксьор. Въпреки това си свършвам работата, но вярно не в триминутни рундове :)
Дай Боже добра кондиция всекиму!
...да остане, ако не хъс, то поне възможност и за други дейности, инак проблеми.
Hursa - майстор
Все пак отначало се говореше - че 175 вата са малко. А това за краката е 50 ватово със завишена цена, но най-вече с абсурдна реклама "Подложка за крака с инфрачервено отопление
В Ергономичната подложка с инфрачервено отопление е монтирано Нано - отоплително фолио ..." (нано какво - метри, литри, ампери, джаули, та и с главна буква - манипулират с популярни нищо не означаващи думи)
Аве.....Цезаре, "говореше" колега, колкото ти говориш.
Разбирам те, нека твойта крава да е мъШка.

Това нещо, от което има двама доволни, съм го платил 40 или 45 лева, 2014.
Тогава заплатата ми беше по малко от половината. Не мога да преценя колко е завишена цената, но щом казваш- нека да е менте!
Аман от размишляващи и предполагащи!
чет дек 08, 2022 11:16 amHursa написа:
Все пак отначало се говореше - че 175 вата са малко. А това за краката е 50 ватово със завишена цена, но най-вече с абсурдна реклама "Подложка за крака с инфрачервено отопление
В Ергономичната подложка с инфрачервено отопление е монтирано Нано - отоплително фолио ..." (нано какво - метри, литри, ампери, джаули, та и с главна буква - манипулират с популярни нищо не означаващи думи)
Все пак, много е възможно да съм почерпил вдъхновение от.....
viewtopic.php?t=48314#p635870

Даже съм запомнил и годината.
road_runner - специалист
Реших го въпроса. Взех си един смарт контакт. Настроих го да включва кварцовата печка сутрин преди да седна да бачкам под бюрото. За 1 часа стопля и пода и стената . След това го гаси.
Изкарва 3-4 часа супер комфортно. След това , в обедната почивка пак я засилвам за 1 час и се решава така нещата.
preslav - майстор
Според мен работата на кварцова печка под бюро е твърде рисковано мероприятие.
Понеже бях решил, че ще правя нещо подобно за една къща, но все не намирам време - темата ме провокира да се чевръстна и утре отивам да си взема 0.5 квадрата от тази фирма https://www.alo.bg/2681319#contact_anchor Вече говорих по телефона, имат налично всичко необходимо, посочената цена е за квадратен метър (кое му е скъпото).
Естествено имам идея как да защитя фолиото от механични повреди, ще купя и още един регулатор на мощност, точно като този от линка преди няколко поста (оказа се много полезен в случая).
road_runner - специалист
Стана ми интересно, това фолио как ще го закрепиш? И къде.
На стена или на под ще бъде?
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7

Тема "Спот отопление с инфрачервен крушки" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: