Най - вълнуващия въпрос зимно време.
brassSob - специалист
Ами ако кажа, че е от пелетите ще ме обяват за откачен. В това състояние има горелки на Ерато, Симпекс и Фероли за които аз знам. Дори от Симпекс разпратиха мейли на дистрибутори си и имат протокол от анализ в БАН на някакви явно масови пелети в района.
brassSob - специалист
Качвам част от мейла:През последната година на пазара на пелети се появиха нови доставчици на пелети с ниско качество. В голяма част от пелетите са констатирани добавки с органичен характер и формалдехидни смоли, които се използват като свързващо вещество при производството на пелетите. Всичко това води до интензивна корозия при горенето и води до увреждане на котелното тяло и горивната камера на горелката. Засега наличието на подобни пелети е констатирано в региона на Кърджали и Пловдив. Вероятно има и на други места в страната.
blondster - специалист
нед дек 25, 2022 9:52 amТрифон П.Трифонов написа:
Това сякаш не е на Грейко.
Поръчано и монтирано от дистрибутор на Грейко за гр.Пловдив .
нед дек 25, 2022 10:03 amblondster написа:
нед дек 25, 2022 9:52 amТрифон П.Трифонов написа:
Това сякаш не е на Грейко.
Поръчано и монтирано от дистрибутор на Грейко за гр.Пловдив .
Помислих, че е копирано от Грийко, но материала е друг. Ужас!
gnt69 - майстор
ПДЧ плоскости има в тия пелети. На мен ми прогоря кошницата на Екоспар за преминали един тон пелети с вложени пилки от мебелно производство. Горят хубаво и топлят ама за малко, следва ремонт на горивната камера. :partyman:
fbr - майстор
То май стана като при месото (което не може да бъде продадено като месо се продава като колбас) т.е. Това което не може да се продаде като дърва се продава като пелети.
pepi3196 - специалист
От няколко места чувам за добавен въглищен прах към пелетите :axe:
don.nasco - специалист
Привет и Весели празници!

Правилно ли разбирам, че проблемните пелети са дървесни (ако изобщо има дърво в тях :)?
blondster - специалист
нед дек 25, 2022 4:32 pmdon.nasco написа:
Привет и Весели празници!

Правилно ли разбирам, че проблемните пелети са дървесни (ако изобщо има дърво в тях :)?
Да .
kalin72 - майстор
Не мога да установя откъде идва проблема, и това си е....един път спира и след време си пали нормално, друг път спира, без грешка, но грешката се появява при опита за заплаване след няколко часа, трети път спира, и веднага изкарва грешката....

Тема "Пелетни горелки GREYKO BMG и RB" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: