Най - вълнуващия въпрос зимно време.
skulboy - специалист
На Българския пазар сравнително отскоро (около 2 години?) се подвизават японски газови котли Rinnai, за които напоследък чувам отзиви. Разгледах им сайта и какво предлагат, интересните неща, освен котлите, са газовата сушилня и бойлерите, които са кондензи. Ако някой се е сблъсквал с тях пряко или не, или пък има някакви отзиви, нека сподели.
MamaMy - майстор
Интересно изглеждат, но се замислих, след като не са толкова популярни, доста сложни и скъпи са, как ще е със след гаранционното обслужване? Не е ли по-разумно да си избираме нещо популярно? Все пак има европейски производители с традиции и цени значително по-ниски.
ср дек 08, 2021 11:17 pmMamaMy написа:
Интересно изглеждат, но се замислих, след като не са толкова популярни, доста сложни и скъпи са, как ще е със след гаранционното обслужване? Не е ли по-разумно да си избираме нещо популярно? Все пак има европейски производители с традиции и цени значително по-ниски.
Здравейте, вече от над 4 месеца сменихме пелетния котел с газов ринай, (при нас нямаше газ и се наложи да сложил цистерна) Бих искал да кажа на всички чудещи се и с такова мнение за традиционните налегнали в България, просто направете малко проучване ,коства малко четене, но ще разберете разликата, получавате сигурност, мобилност и куп други благинки, които от кухите котлета на другите фирми не може да се възползвате.. Ще спомена няколко, които ме впечатлиха, за другите си прочетете сами. Котела може да се управлява от телефона, имате възможност за напасване на самия котел спряно вашите навици, тоест, следи кога обикновенно пускате топла вода и свиква с това. без да трябва да чакате да загрее. Друг огромен плюс според мен е , че имате смарт функция, която засича ако се намирате на под 20 км и температурата е под определеното ниво го пуска сам….
Котела е закупен от фирмата вносител, която лично проверих и е на пазара за отопление над 30 години , което за мен е достатачна гаранция, за това, че ако се наложи поправка, ще се случи, толкова бързо, колкото беше и инсталацията.
MamaMy - майстор
И се наложи да се регистрираш специално за да се похвалиш, че имаш котел с уйндурма която не ме впечатлява с нищо. Всички тези функции се постигат с един wi-fi контролер който едва ли струва повече от 50 лв. Струва ми се, че ловиш шарани в неподходящия гьол. Рекламите и търговията тук не се ценят особено, а най-наглите търговци публично ги :axe:
съб яну 01, 2022 7:49 amMamaMy написа:
И се наложи да се регистрираш специално за да се похвалиш, че имаш котел с уйндурма която не ме впечатлява с нищо. Всички тези функции се постигат с един wi-fi контролер който едва ли струва повече от 50 лв. Струва ми се, че ловиш шарани в неподходящия гьол. Рекламите и търговията тук не се ценят особено, а най-наглите търговци публично ги :axe:
Когато съм доволен обичам да хваля, не виждам защо трябва да се трият мнения, които са позитивни, нямам нищо общо с отоплението и работя в ай ти сектора, така че както прецените, ако искат модераторите да ми пишат на лично за да им покажа котела в къщата ми .
Лек ден и честита нова година!
skulboy - специалист
До колегата 'MamaMy', именно това е целта на темата, да я намират хората в гугъл и да споделят мнение в нея, няма как всички да имат регистрации от 10 години и да ползват точно този котел, или поне засега няма такива :-D .
Колкото до термостата мога да кажа разликата от това което четох и от един уж 'Wi fi' термостат на Фероли. При Ринай термостата е жичен и не е нужно да се купува отделен модул, освен това е цифров и пропорционален, което само по себе си говори за работата на котела. Аз ползвам вкъщи все още Ferolli Bluehelix, термостата с отделния интернет модул е 250лв и е обикновен он/оф.
Здравейте,
Имам оферта за Rinnai ZEN 24 kW двуконтурен. Някой има ли впечатления?
Не.
Ти ще си първият...от извеснтно време насам и дано постоянен и достоверен.
А защо двуконтурен,вероятно е друг въпрос?!
чет юли 13, 2023 11:45 amТрифон П.Трифонов написа:
Не.
Ти ще си първият...от извеснтно време насам и дано постоянен и достоверен.
А защо двуконтурен,вероятно е друг въпрос?!
Апартамента е с една баня и офертите са за:
Rinnai ZEN 24 kw
Immergas Victrix Tera 28 V
Viessmann Vitodens 100 -W 25 kW
Като препоръчват Риная на първо място.

Тема "Газови котли Rinnai - мнения и въпроси" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: