Нека намерим най-тънките цени.
oberst - специалист
Какви са тия 18 V парксайди? Не съм виждал друго освен 12 и 20.
cholev - майстор
нед сеп 10, 2023 5:03 pmoberst написа:
Какви са тия 18 V парксайди? Не съм виждал друго освен 12 и 20.
Преди Х20 батериите се водеха18в. На едните се дава макс. напрежение съгласно модерните тенденции, а на другите некакво средно. Сега производителите пишат 18 или 20в. А 10.8в батериите станаха 12в.
Обаче нищо принципно не се е сменило. Само названията :)
oberst - специалист
нед сеп 10, 2023 7:58 pmcholev написа:
Преди Х20 батериите се водеха18в. На едните се дава макс. напрежение съгласно модерните тенденции, а на другите некакво средно. Сега производителите пишат 18 или 20в. А 10.8в батериите станаха 12в.
Обаче нищо принципно не се е сменило. Само названията :)
E, то номиналното напрежение на литиевойонните клетки е 3,6 V, така че 5 последователни клетки номинално правят 18 V, пък като я измерих сега батерията, дава 19,5 V някъде, щото е заредена. Мисълта ми е, че не съм виждал на етикета да пише 18 V някога - в началото имаше само 12-ки, после излязоха 20-ките директно. Тези 18 съм ги пропуснал, явно.
kozl - майстор
Зависи от кое начало. В моите спомени в началото бяха 18-ките.
Все още ползвам 18-ка. Когато тези 18 V (1500 mAh), батерии излязоха със надпис 20V (2000 mAh) то поне бяха с по-голям капацитет от 18-ките. Следващото ниво 20-ки, няма общо с предишните 18-ки и 20-ки. Друг корпус, друга електроника.
Преди седмица ми изчезна удара на перфоратора, работещ със старата генерация 18 и 20V батерии. Та мисля да се възползвам от Кауфландското предложение. Тези слабички перфоратори според мен са подходящи за пробиване в тухлени стени. А и в бетон съм пробивал 6 и 8 мм, по бавничко за няколко отвора, спестяват необходимостта от по-сериозен инструмент.
stefanjor - специалист
Имам познати, които още ги ползват.

Прикачен файл

Park_18_B2.jpg
Park_18_B2.jpg (84.9 KиБ) Видяна 771 пъти
Lutchezar - майстор
Прикачен файл:
16v.jpg
16v.jpg (62.4 KиБ) Видяна 731 пъти

А преди това бяха на 16V.

Всъщност май това са първите Li-Ion.
Горният модел на 18 не знам дали не NiMh.
Lutchezar - майстор
Но е с предходния дизайн. Като се сетя че имаше 10.8V, а преди това други серии с NiMh... Голямо мазало, но прогресът си е прогрес.
Lutchezar - майстор
По принцип доста хора предпочитат четковия, особено първите варианти. И сега случайно си отворих приложението, та изненада :
Прикачен файл:
Screenshot_20230911_132120_com.lidl.eci.lidlplus.jpg
Прикачен файл:
Screenshot_20230911_132129_com.lidl.eci.lidlplus.jpg
oberst - специалист
Точно тоя 12 волтовия днес в лидъла в Хаджи Димитър го бяха омазали - на етикета пишеше 29,99 лв. и точка. Питах ги ква е тая цена, щото не е нито 27,99, нито е 44,99 и ми смутолевиха, че с картата на лидъл на касата щяла да бъде 27,99 и нещо били объркали. Не ги знам какво точно са объркали, обаче на касата отстъпката си беше както си трябва - 17 кинта, но не извадени от 44,99, ами извадени от 29,99, т.е. в крайна сметка по 12,99. Във фактурата като артикул пише "ъглова бормашина". Ако грешката е системна и в другите магазини, тва без ДДС излиза 10 кинта - ха, ха.

Тема "Промоция в Lidl на инструменти, уреди и техника - 7" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: