Загуби от хистерезис. И като имаш предвид, че електрожените работят предимно с пренаситен магнитопровод, загубите са в максимален размер. Чукни в гугъла и ще прочетеш достатъчно, да не го поствам тук.

пон дек 18, 2023 9:34 amgogo7777 написа: Я да питам, от какво се нагрява магнитопровода при форсиран режим на трансформатор. За някакъв Фуко се сещам ама съм до там....От хистерезис (триене на магнитното поле в ламелите на трафа) и от вихрови токове (токове на Фуко).![]()
пон дек 18, 2023 6:40 pmhidrazin написа:Някаква подсказка, че не ви следя препирнята?пон дек 18, 2023 4:30 pmpreslav написа: Преди колко страници ви казах, че майсторката пита ...Преди няколко страници един долен лъжец се направи на интересен. Само и само да е на неговото.
Естествено че няма да стане...
![]()
Сподели форума:
Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:
Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: