• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 15
Всички имаме коли, нали ?
Avas_co - майстор
вт яну 23, 2024 10:04 pmhidrazin написа:
Само дето Хаяско пак се е обАркал.
Първо - времето когато "в махалата имаше по три лади и три москвича" е ходил още с памперси.
Второ - автомобилът отдавна не е привилегия и лукс а необходимост.
Необходимост защото по времето на "три лади и три москвича" имаше огромно количество държавен транспорт на символични цени и "гъсто" разписание.
Трето - и сега всеки иска да кара нова кола ама с тая управа от последните десетилетия и в обозримите петилетки няма да стане.
Четвърто - нови коли (макар и не толкова морално нови но нови) карахме по времето на "три лади и три москвича".
Сега караме огризките на "братята" ни от бялата част на ЕС, ония дето много ни "обичат". :-D
:partyman:
Както обикновено, пак гледаш да си намесиш и про... пропаганда.
Хайде да не съм чак пък толкова малък, мерси все пак. Хайде да си спомням с умиление градския транспорт с "чавдарчетата", с една линия за квартал по голям от Казанлък.
Пък това, че си дотолкова негоден и не можеш да си купиш кола на лизинг, си е само твой проблем, предполагам има връзка със стерилната среда, в която си расъл през детството ти.
Народа отново слезе до Аз- аз така, щот съм по, пък кат бях най, еее.....

Масовият "Киррил" кара Гоуф или Тойота и го вълнува разхода по колата на народа.

Кое не е ясно? Стяга се човеко за гушата, щото планетата страда, а администратора е отговорен човек, трябва да е обезпечен...

Хаяс, чаЛдарчетата тръгнаха по новото време. Чавдарите си бяха Чавдари.
Avas_co - майстор
вт яну 23, 2024 10:10 pmТрифон П.Трифонов написа:
Народа отново слезе до Аз- аз така, щот съм по, пък кат бях най, еее.....

Масовият "Киррил" кара Гоуф или Тойота и го вълнува разхода по колата на народа.

Кое не е ясно? Стяга се човеко за гушата, щото планетата страда, а администратора е отговорен човек, трябва да е обезпечен...

Хаяс, чаЛдарчетата тръгнаха по новото време. Чавдарите си бяха Чавдари.
Ако желаеш някакъв отговор, имай уважението да пишеш разбираемо. Моля!
B0bi - специалист
+1 от мен, че днес автомобилът изобщо не е лукс за много хора. Освен уреденият обществет транспорт имаше достатъчно работа по места. Сега маса народ са принудени да пътуват, за да изкарват за насъщния си. Точно тази маса й е изключително нанагорно да си закупи "адекватен" автомобил.
За сравнително "новата" ми евтина малолитражка ме накараха тук да се обяснавам като шестокласничка ... :lol:
DundyTheCroc - майстор
Пак сложиха каруцата пред коня, никой не му се кара 20 годишен смърдящ дизел, ама при нашия стандарт друго не може да си позволи. Времената с "трите москвича" уж останаха далеч назад в лошото минало, но в същото време говорим за мерки, реално ограничаващи това дали можеш да имаш кола или не. Преследваме някакви "зелени" цели, които нито са зелени, нито са по джоба на хората.
Да, Боби. Факт е, че не се мисли и работи "централизирано". Леко неудобно е, но пък е демократично. Пазарна икономика- динамичен свят. Какво има да се оплакваме?!
На Хаяс няма да обяснявам- интересува се само от "него си", а той не е важен.
B0bi - специалист
Ами някои вероятно няма от какво да се оплаквате - държавна работа в града, където живеете, даже и осигуровки си не внасяте ...
Други цепим по стотина километра за собствена сметка и осигуровки - на минималната. Който иска, който не иска да мре от глад.
Пак опираме до Аз.
Убо бе Боби! Ти пращан ли си да работиш където някой друг определи, примерно на 500км от родното място? Да бе, държавна работа, с купища привилегии.
Всеки с неговата си болка, а другия облагодетелстван!!! Типично нашенско мислене.
А лишенията, които Другият е понасял?
Всяка четвърта вечер вахта, на месец- два разузнавателни учения по няколко дни, мобилизазии със запасняци, зимни лагери на палатки, занятия в рамките на дивизията....
Последна промяна от Трифон П.Трифонов на вт яну 23, 2024 10:43 pm, променено общо 1 път.
Avas_co - майстор
Ще добавя нещо и ще ви оставя да се вайкате, колко сте големи пичове, но България не ви обича.
Доста хора забравят нещо много важно, а то е финансовата дисциплина. За съжаление, не е и моята най-силна страна, пък и не си взех счетоводителка за жена.
Одеве пазарувам в Лидъл, засичам една кака, която я знам, че има възможности. На касата плати с ваучери, и си доплати остатъка от два лева, в жълти стотинки. Беше с дъщеря си, та съм убеден, че и малката ще е такава, когато порасне.
Тръгнаха си с кола за ... няма значение, тук говорим за трошки за по 1К. Нали?
hidrazin - майстор
вт яну 23, 2024 10:09 pmAvas_co написа:
Пък това, че си дотолкова негоден и не можеш да си купиш кола на лизинг, си е само твой проблем, предполагам има връзка със стерилната среда, в която си расъл през детството ти.
Ето, пак надяна памперсите.
Какво мога аз не е важно - за справка - мога нова и не само на лизинг (защото го мразя да пълня гушите на мошеници).
За разлика от теб и боклуците, мисля не само за себе си. Гледам какво могат и какво карат (и други неща които искат да си позволят) останалите хора.
Нещо което ти никога няма да достигнеш и проумееш... Елементарно.
Така и ти, като ония на жълтите павета няма да разберете че да е добре държавата, трябва и тези покрай вас да са добре.
Ноооо... за това се иска образование...
:partyman:
P.S.
вт яну 23, 2024 10:08 pmAndri01 написа:
Вече даже и прекрасните "Лади", станаха китайски. Да не споменавеме нечий т.н."кортеж"
Не е ли време да си извадиш шнорхела, да си измиеш краката и да си лягаш? :-D
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 15

Тема "Увеличение данък за старите бензин и дизели?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: