• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8
Ел. инструментите. Консумативи.
Киррил - специалист
Какво казвате - че БОШ-а не го правят в Китай ли? Кажете какво не се прави в Китай?
Някой ще каже, че имало качествен контрол на производството на марката!!! Ами щом казвате, че този контрол го няма в ЕС (предните мнения), що ще го има в Китай?
Шибана работа.. оказва се, че каквото и да купиш тук, независимо от цената все гориш.
nikolson - майстор
Въпросът/темата беше за сайта и инструмента от там. Отговори се. Сайт, без идентификация. Качеството е ...Затова мненията бяха, че може и да може, ама може и да не може. И, ако има проблем, гориш. Ако случиш, може да го хвалиш след време.

Секи сам си преценя.
sstefanov - майстор
вт апр 09, 2024 8:39 amКиррил написа:
...Някой ще каже, че имало качествен контрол на производството на марката!!! Ами щом казвате, че този контрол го няма в ЕС (предните мнения), що ще го има в Китай?...
Качественият контрол се осигурява от фирмата, а не от държавата.
ivanovbg - майстор
вт апр 09, 2024 8:39 amКиррил написа:
Какво казвате - че БОШ-а не го правят в Китай ли? Кажете какво не се прави в Китай?
Някой ще каже, че имало качествен контрол на производството на марката!!! Ами щом казвате, че този контрол го няма в ЕС (предните мнения), що ще го има в Китай?
Шибана работа.. оказва се, че каквото и да купиш тук, независимо от цената все гориш.
Бъркаш нещата. Качествения контрол в заводите е само проверка дали са правилно сглобени нещата. При търговците се изразява в проверка на сертификатите за съдържание на вредни вещества, стандарти на включване и други подобни дреболии.

Никой не проверява дълговечност. Колегата след мен си купи като моята резачка, но с автоматично смазване на веригата за почти същите пари. Работи си, но с един "малък" недостатък. Охлабва му се веригата. Пластмасата ли е по мека, по тънка ли е не знам. При мен не се охлабва. Може би заради това, че аз докато я смазвам има време да изстине ли, не знам. Иначе изглежда същата пластмаса.
hidrazin - майстор
вт апр 09, 2024 1:06 amivanovbg написа:
И кажи защо държиш тоя бош дето го ползваш веднъж годишно, а си ползваш редовно ментето.
Щото Бош-а е с дълга шина и реже неща дето китайчето само ще ги драска.
И шото Бош-а ми излезе на цена в пъти по-ниска от китайчето. :-D
Пък и ментето го ползвам "редовно" по 1-2 пъти в годината - колко пъти да го пиша?
Иванов, дай да се разберем. За всеки влак си има пътници.
И инструментите така - зависи за какво ти трябва. За любителска и епизодична работа стават и ефтини китайци.
Никога не съм го отричал и даже напротив.
Не си заслужава да имаш скъп, качествен и сигурен инструмент ако не го използваш и може да го замениш с еФтин.
Освен ако не ти е подарък.
:partyman:
Chefo77 - майстор
вт апр 09, 2024 12:31 amivanovbg написа:
Моята е тази и е купена преди година https://kraft.bg/produkt/nemska-bezchet ... -i-verigi/
Едната батерия я дадох на сина в сервиза и я ползват на гайковерт макита ежедневно вече година. Кара колкото оригиналната. Аз другата я ползвам на машинката. Нищо не се е повредило. В батериите са 10 елемента по 2ач свързани така че дават 20в. Би трябвало да е 4амперчасачаса. Та си направи сметка колко лъжат. С едно зареждане реже половин кубик клони дебели около 10см. Неудобството е, че на 4-5 среза трябва да смазвам веригата с масльонката. Има си и резервна верига, но нея още не съм я слагал. С плавен старт е.
Ся качеството може и да е спаднало, но лично за моята съм много доволен. Отдавна ми се е изплатила с работа.
:lol: :lol: :lol:
Бако_Патъра - специалист
Купувай каквото ти изнася и хич не ги слушай разни начумерени пияндета. Като чуя "хубави и качествени инструменти" все едно чувам другарката Рачева от основното училище. Всички инструменти са на базата на една и съща технология, просто плащаш за марка, дизайн и евентуално за по- добра сглобка и материали. На Макита само батерията струва колкото два комплекта от КРАФТ. Видията не пита с какво я отвинтваш - с девалт или с райдер. Тези с "качествените струменти" първо да си хвърлят на боклука вановете на газ, да се оборудват с по един Майбах и тогава да дават акъли за качество. Познавам поне 3 човека с въпросните инструменти, никой досега не се е оплакал от повреди.
Lutchezar - майстор
Т-маркет. От днес 😂.
Прикачен файл:
Screenshot_20240409_102603_com.gbox.android.jpg
Прикачен файл:
IMG_20240409_143808.jpg
пишман_майстор - майстор
Инак Крафт.бг звучи "сериозно" , в превод Сила ( или мощност , в зависимост от вложения смисъл ) .бг ( от дойчовски )
Това са ментета на ментетата.. Ако беше менте, щеше на батериите им да си пише 18/20 волта+ фалшименто реномирано име , но тъй като са по 36/48 ( за 5-клетъчни батерии ) , че и кусур 'волта" , няма как да е менте.
gogo7777 - майстор
вт апр 09, 2024 10:45 amБако_Патъра написа:
Купувай каквото ти изнася и хич не ги слушай разни начумерени пияндета. Като чуя "хубави и качествени инструменти" все едно чувам другарката Рачева от основното училище. Всички инструменти са на базата на една и съща технология, просто плащаш за марка, дизайн и евентуално за по- добра сглобка и материали. На Макита само батерията струва колкото два комплекта от КРАФТ. Видията не пита с какво я отвинтваш - с девалт или с райдер. Тези с "качествените струменти" първо да си хвърлят на боклука вановете на газ, да се оборудват с по един Майбах и тогава да дават акъли за качество. Познавам поне 3 човека с въпросните инструменти, никой досега не се е оплакал от повреди.
Според тебе няма разлика от професионални машини и хоби играчки....тъй ли?
:drinkers:

Вместо Майбах, предпочитам да инвестирам в инструменти и машини. Карам стар автомобил и хич не ми пречи......на Его-то
:drinkers:
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8

Тема "Фирма КRAFT.BG - сигурна ли е?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: