Много интересна и все по-често дискутирана тема.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
съб май 18, 2024 6:41 pmMamaMy написа:
Газобетона се лепи идеално с флексово лепило. Спрямо цименто-пясъчната смес е за предпочитане, е и втвърдява по-бързо.
Ено време, при първите газобетони, си пишеше първи ред върху цименто-пясъчен разтвор и нагоре да се зида с лепило...
MamaMy - майстор
Имали са предвид изравнителна замазка за да тръгне права стената която ще се зида, а автора няма да зида, но прави точно замазка.
chapara - майстор
Аз не бих пълнил с газобетон, по ред причини.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
съб май 18, 2024 11:03 pmchapara написа:
Аз не бих пълнил с газобетон, по ред причини.
Аз не схванах нуждата ...
chapara - майстор
Защото, ако не се лъжа, това очевидно е панелка и при нея всичко се замонолитва с пясъчно циментов р-р, най малкото против ръжда на арматура и заварки, посла здравина. Итонга е хигроскопичен и неминуемо ще вкара и здъжи влага. Там на фугата и балкона се залива бетон, ксто преди това се залива след намокряне с циментово мляко обилно и се излив бетона.
Увлякох се, Кака😉
.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
съб май 18, 2024 11:50 pmchapara написа:
Защото, ако не се лъжа, това очевидно е панелка и при нея всичко се замонолитва с пясъчно циментов р-р, най малкото против ръжда на арматура и заварки, посла здравина. Итонга е хигроскопичен и неминуемо ще вкара и здъжи влага. Там на фугата и балкона се залива бетон, ксто преди това се залива след намокряне с циментово мляко обилно и се излив бетона.
Увлякох се, Кака😉
.
Това ясно, ми съм запомнила, че било мм, после сантиметри, та така
chapara - майстор
пет май 17, 2024 8:54 pmDamyanof написа:
Нов проблем изникна. Махнах замазката и се отвори чудна повърхност за лепене. Малко меравности тук-там, но нищо страшно. Продължих нататък и греда. В едната страна на стаята/кухнята започна да се отваря една хубава яма. Явно преди е имало тераса, или неща подобно, защото е по продължението на цялата стена, някъде 1х3 метра. Замазката излиза направо със някакъв сух пълнеж и денивелацията е около 6-7см.

Препоръчайте какво да правя, моля. Изникват ми няколко варианти. Да пълня с бетон и да ползвам за пълнеж старата замаска е един вариант, но не искам такива тежки решения. Мислех си евентуално бетон, газобетон 5см и да замажа. Или пък и аз да пълня със сух материал и да правя замаска. :rolleyes:

П.П. Или да ползвам перлит или друг лек пълнеж?

Очевидно, че няма да застъпвам с плочка между двете човърхности, защото сигурно ще се слегне новото. На всичкото отгоре там ще е кухненското.

Изображение
Изображение
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
нед май 19, 2024 12:31 amchapara написа:
...
някъде 1х3 метра... денивелацията е около 6-7см.
...

Та... Досега щеше да е изсъхнал циментАт... С какви да е камъчки...
Damyanof - помощник
Доста се разводни темата, по български. Благодаря за включилите се(наистина). Продължавам да къртя и да извозвам, пък после каквото сабя покаже :yawinkle:

Тема "Нови плочки, стара замазка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: