Всичко за дърводелството
gogo7777 - майстор
Здравейте,
Кое лепило за дърво е най-доброто за слепване на полусух материал от дива череша. Идеята е да се слепят няколко пласта летви (дъски) за да се получи бичме, което след това ще се дообработва на струг.
Благодаря предварително.
:drinkers:
Chefo77 - майстор
Ние редовно използваме D2 или D3 за тази цел - сиреч Ц200/Ц300. Не мисля, че ще те подведе - но нека все пак се изкажат дърводелците, аз съм малко по-встрани от тази материя.
radius - майстор
Мнението ми съвпада с това на Чефо. Моите краш-тестове показаха , че д2 д3 лепилата превъзхождат д4 по здравина. Ако не правиш подводница, а само за здраво слепване, ползвай PVA.
chapara - майстор
вт юни 23, 2026 9:59 pmradius написа:
Мнението ми съвпада с това на Чефо.
+1

Тема "Здраво лепило." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: