Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
perko - специалист
Искам да си направя парапет на стълбите и свързаната с тях тераса на вилата. Нещо от тоя род, но вместо въжета м/у балюстрите ще има 2 греди сложени на Х (на хикс).
Изображение

Питането ми е какъв дървен материал мога да използвам. Мисля да използвам само греди 8х8см. чамови рендосани от складовете за дървен материял (мокри, сух не знам къде има).Да сглобя парапета сега, да изчакам да мине лятото за да изсъхнат и тогава да ги обработя с масла, безир или нещо друго.
Като цяло замисъла е да изглежда по-грубо и семпло и да е възможно най-ефтино :)
karamundi - специалист
искаш да кажеш като парапетите в банско ли
unclebim - специалист
Сглобяваш и мажеш с импрегнатор и лак на водна основа.
perko - специалист
Не ги знам в банско как са парапетите :)
Само питам, какво ще излезе с чамови греди. Дали ще се разкривят след време и да трябва наново да го правя?
karamundi - специалист
за предпочитане е матеряла да е сух за да не го правиш два пъти
unclebim - специалист
С лака на водна основа знам, че дървото може да диша и изпарява (не съм сигурен дали е така) и заради това няма да се изметне, както казваш да се разкриви, аз си направих така един навес и пейки и няма проблеми с измятане вече година.
kuuuuuul - майстор
Като копуваш гредите гледай да има по малко сърцевина,демек да не е едно дърво само окрайчено.От едно дърво да са излезли поне 4 гредички,така вероятноста да се изкривят е по малка.
perko - специалист
Мерси, разбрах каквото ме интересуваше. Ще се разходя края на седмицата по складовете из София, да видя какво предлагат.
karamundi - специалист
предлагат мокра дървесина и ако не се суши правилно се измята затова си я изсуши сам да ти е мирна главата

Тема "Парапет от дървени греди" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: