• 1
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 306
Съвети от майстори за майстори. Полезни проспособления и инструменти.
Ето една интересна идея за електробайк,със задвижване от винтоверт.http://www.youtube.com/watch?v=0Z8dFlVN ... re=related
shotik - майстор
Най-после стигнах до действащ елвелосипед в начална форма,след изпитанията , ще има дооправяне на кабелите,боядисване и т.н.
За да използвам велосипеда с най-малки преработки ,направих основа ,която вързах с болта на спирачката и скоби към вилката.С много пъти замерване ,за съосност на венеца на елмотора и венеца на каплата ,най-после заварих и монтирах всичко.Веригата не е натегната,леко хлабава е ,за да поема луфтовете от ексцентричност на свободния венец,който е на каплата и е основа на големия венец за веригата.
Ето странични изгледи ,снимките са правени в мазето ,че вали навън.
Изображение
Изображение
Снимки отстрани и отгоре на елмотора
Изображение
Изображение
Отзад са акумулаторите,засега четири ,но може би ще сваля два
Изображение
Отпред със запален фар
Изображение
Изображение
Отзад със задейставана спирачка и светещ стоп,В същото време се изключва контролера и не може да се задвижва елмотора
Изображение
Осветяване на фара в мазето на около 8 метра,също се вижда и светлина на светодиодният волтмер
Изображение
Снимка на волтмера и скоростомер,отчиращ скорост,изминат път,средна скорост,максимална скорост ,час и др
Изображение
ето лявата ръкохватка с копче за фара,бутон за клаксона и превключвател за мигачи,които ще монтирам по-късно
Изображение
Дясната ръкохватка с "гас"
Изображение
Амортисьорите може би ще са заменени с твърда връзка ,защото така задната капла се клати странично и не съм свикнал ,но при дижение ще се разбере.
Кабелите съм ги прикрепил с тиксо,но при завършване вероятно ще са в шлаух ,оразмерени според мястото и прибрани.
Сега чакам хубаво време за подкарване и направа на клип .
Последна промяна от shotik на пон май 31, 2010 9:15 am, променено общо 1 път.
MamaMy - майстор
A защо не сложи двигателя директно върху калника? Просто ще ти трябва по-дълга верига и ще върти в обратната посока. За сметка на това ще е в центъра на рамката, няма да стърчи настрани и няма да тегли странично на вилката.
shotik - майстор
И такъв опит правих,да е отгоре елмотора,даже първо беше с два елмотора,но трябваше и правих обтегач за веригата,но тя все падаше.
Другото неудобство когато е елмотора отгоре,че не може да се монтира спирачка на предната капла.
Като го изкарам за проба ще видя как ще е ,дали ще дърпа силно надясно ,но то винаги трябва да се държи кормилото,защото ръчката за "гас" се връща автоматично и изключва елмотора.
dj_marti79 - специалист
Браво. Много яко. По колко ампера са акумулаторите? Колко струват?
Пробег? Максимална скорост?
shotik - майстор
dj_marti79 написа:
Браво. Много яко. По колко ампера са акумулаторите? Колко струват?
Пробег? Максимална скорост?
За сега мога да пиша само за акумулаторите,които са 12 волта ,12 амперчаса,два са ми без пари и старички,другите два са от миналата година и са по 35 лв.
При оправяне на времето ще направя проба със заснемане на скорост ,пробег ,общ вид и ако има и други неща.
shotik - майстор
filmatoplo написа:
Продаваш ли го :)
За сега не го продавам .
Mapek - специалист
Някой има ли впечатления от Ekita. Стават ли техните двигатели, какви ли са им цените?
shotik - майстор
Mapek написа:
Някой има ли впечатления от Ekita. Стават ли техните двигатели, какви ли са им цените?

EKITA произвежда широка гама от двигатели тягови DC за управление на мотокари, електрически автомобили град, голф автомобили, електрически автомобили със специално приложение, велосипеди др
The standard sizes for traction DC motors produced in EKITA are Ф81mm, Ф125mm, Ф150mm. Стандартните размери за тягови двигатели за постоянен ток, произведен в EKITA са Ф81mm, Ф125mm, Ф150mm.
The voltages are 12V, 24V and 48V. В напрежения са 12V, 24V и 48V.
The motors are produced with duty ratings S1 and S2.
  • 1
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 306

Тема "Електровелосипед" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: