• 1
  • 2
Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
spokoen - специалист
Здравейте! Преди няколко дена попаднах на едно намаление на енергоспестяващи лампи. Светещи за 80 вата на цената на тези за 40. Така и купих 2 такива за осветителното тяло в банята. От тогава се появи нашият проблем! Вече в банята свети по-силно отколкото в стадиона Левски :lol:
Чудя се как да реша проблема, а пък понякога найстина е много удобна силната светлина! Вентилаторът отдавна шуми силно! ...Хрумна ми днес да сменя обикновения ел. ключ за банята с регулируем такъв. Сещате се от онези кръгли, с помощта на които най-често се регулира интезитета на осветлението в хола. И така...според вас ще успея ли по този начин да реша проблема със шума и със силното осветление или просто ще разваля вентилатора и ще изгоря крушките? :lol:
naB4o - специалист
Има много видове енергоспестяващи крушки, тези които са все 1 вътре има метал-халогенна крушка са димеруеми (т.е. могат да се намалят) а за вентилатора не знам :?
spokoen - специалист
Интересно! Как да разбера какви са моите? Осрам се иначе. Има и по-лесен вариант да ги пробвам при някой който има такъв ключ. Въпроса е: ако не се получи ще ги повреди или не ? Благодаря!!!
inspo - майстор
Вентилаторчето го почисти хубаво от прахоляка и го смажи със силиконова смазка. Би трябвало да има ефект, ако не е много късно( в смисъл да е съвсем разбит)
spokoen - специалист
Това е решение, но не отговор на въпроса :) Благодаря все пак!
Junak - майстор
Няма енергоспестяващи лампи, които могат да са димеруеми (т.е. могат да се намаляват)
Junak - майстор
Няма, няма - това са LED лампи, струват :wallbash: и нямат нищо общо с " Светещи за 80 вата на цената на тези за 40."
Junak - майстор
Дааа, наистина са направили нещо интересно. Но все пак нали не смяташ, че на колегата лампите са такива? :)
  • 1
  • 2

Тема "Одобрявате ли това решение за банята?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: