Почерпете информация и ценни съвети от темите за хидроизолация или разгледайте майстори и фирми за хидроизолация.
mesmeric - помощник
Здравейте,

След двегодишно затишие се налага отново да повдигна темата за влагата.

Преди да обясня новия проблем, малко предистория:

Апартаментът е тухлен, на последния етаж под тавански помещения в много стара сграда. Имахме сериозни проблеми с влагата, заради които предприехме следните подобрения:

- изолация с фибран на външните стени
- изолация на тавана с гипсокартон и стъклена вата
- нова мазилка (латекс)

Дограмата е алуминиева/PVC; жилището се проветрява редовно.

Таванските помещения над апартамента са напълно сухи.

Въпреки това на някои места по тавана наскоро се появиха влажни петна. Някои са по ъглите - между тавана и стената, а в една от стаите са по тавана, на пръв поглед на мястото, където плочите гипсокартон са съединени с метални елементи. Избиха горе-долу когато започна да се топи снегът.

При първото появяване петната изсъхнаха за няколко дни, но останаха следи.

Някаква идея каква може да е причината и какво да направим?

Прикачен файл

P1010342.JPG

Прикачен файл

P1010341.JPG

Прикачен файл

P1010340.jpg
Тани - модератор
Топене на сняг -> висока влажност -> конденз върху студените места ( плочата , металните профили , коиито не са покрити с вата).


Предполагам няма пароизолация между картона и ватата?
toni_g79 - специалист
За мен това си е теч,файда че има или няма пароизолация.при тухлените сгради може да просмуква на едно място,а при теб да се появи на съвсем друго !!!!
mesmeric - помощник
Да, няма пароизолация. Има ли някакво решение?
Тани - модератор
Разчертаваш си къде са ти профилите, залепяш пароизолацията с двойнолепящо тиксо и слагаш още един пласт от по-тънкия гипскартон. Дано да не са наслагани окачвачите на граничното им натоварване обаче!Ако имаш спомени за разстоянията или снимки сподели ги за да преценим!

Помещението от кога се ползва?
mesmeric - помощник
Апартаментът се използва вече втора година след ремонта.

Първата зима само в една от стаите се появи една тънка влажна линия, която бързо изчезна.

Ето две снимки от полагането на изолацията.

Прикачен файл

03032008(002).jpg

Прикачен файл

30042008(002).jpg
Тани - модератор
На втората снимка се вижда как на места не е натъпкана съвсем върху профила , но от друга страна разстоянието между профилите е 50 см. , а ватата стандартно е широка 60.
Рязана ли е и ватата там на 50 см.? Там ли е проблема? Окачвачите са на 40 см от стената , но как ли са по-нататък? Това че е на 50см. монтажните профили е добре . Предполагам , че ще издържат още един по- тънък лист ГК без да провиснат. Дюбелите са метални нали?

Тема "Мухъл или теч - къде е проблемът?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: