Здравейте. Ще си прекарвам парно вкъщи (камина с водна риза) Понеже ми се налага част от трабите да минават под замаската на пода въпроса ми е може ли да се направи така идали ще имам проблем с течове и дали ще пречи на паркета които ще е над замаската(смисал да се надигне от топлината). По принцип може трабите да са ми отгоре но така ще минават през вратите. Ако някой знае някакав културен начин за прекриването им ще сам му благодарен да го сподели.
- 1
- 2
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
yavors
- помощник
15 мнения в "ВЪПРОС"
LazarGanev
- "Велик майстор"
- Мнения: 14778
Aко имаш възможност - вкарвай ги в замазката - по-добро от това няма! Не се притеснявай за течове - ще избягваш фитинги в замазката. Задължително слагай и изолация на тръбите, за да нямаш проблеми с паркет и теракот! При вкопана инсталация си улеснен за успоредно свързване на радиаторите, чрез колектори, което е за предпочитане. Успех!
yavors
- помощник
- Мнения: 15
за да ги положа в стената под первазите пак трябва да минавам под замаската или през праговете на вратите. За мен като вариант под замаската е по-добре но единствено се претеснявам от течове. Аз ще тествам системата преди да правя замаска но се пак след време ?
А с какво точно се изолират тръбите да знам какво да кажа като отида в магазина? Чувал съм за някой изолации, че не са качествене ако може да ме посъветвате с нещо изпитано.
А с какво точно се изолират тръбите да знам какво да кажа като отида в магазина? Чувал съм за някой изолации, че не са качествене ако може да ме посъветвате с нещо изпитано.
LazarGanev
- "Велик майстор"
- Мнения: 14778
Казах ти да не се притесняваш - в замазката няма да слагаш фитинги. Там вървят само тръби(или маркучи, както някои им викат
). От тръбите няма как да протече! Изолациите, които обикновено се ползват са във вид на тръби (от пенополиуретан мисля) с различни дебелини. Виж како ще ти предложат за целта.

ra4o
- специалист
- Мнения: 193
Няма проблем да ги сложиш в пода, обаче много добре запомни, къде ги слагаш и дори е добре да си направиш някаква скица с размери до стени врати и т.н., за да не се получи така, че да пробиеш някой ден някоя тръба неволно. Същото важи и ако слагаш тръбите по стената. Внимавай ако са много ниско с полагането на первазите, тяхните дюбели се поставят на около 2,5 см от пода.
Успех.
Успех.
burningice
- специалист
- Мнения: 152
обикновено течовете се появяват от местата за връзка. хора които се занимават с изграждане на инст. за парно ме съветваха да слагам тръбите в гофре
yavors
- помощник
- Мнения: 15
А каква марка тръби да си взема. Защото днес ми предлагаха 4 вида едни по евтини, едни по скъпи и никой не можа да ми каже кои са най хубави. Чувал съм даже за някои но незнам кои, че даже можело да се нацепят след време. Незнам дали е вярно но аз да попитам за да се подсигоря
- 1
- 2
Тема "ВЪПРОС" | Включи се в дискусията:
Сподели форума:
Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:
Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook:
Имаш нужда от подходящ професионалист за дома?
- Преустройство, ремонт и реновиране
- ↳ Вашите ремонти
- ↳ Кухня
- ↳ Баня
- ↳ Дневна
- ↳ Спалня
- ↳ Детска
- ↳ Градина
- ↳ Коридор
- ↳ Тераса и балкон
- Направи сам
- ↳ Направи сам
- ↳ Ремонтирай сам
- ↳ Къде е по-евтино?
- ↳ Дърводелство
- ↳ Ел. инструменти
- ↳ Металообработване
- ↳ Конкурс "Направи сам 2012"
- Строителство
- ↳ Всичко за вилата
- ↳ Къщи
- ↳ Саниране
- ↳ Хидроизолация
- ↳ Пасивни и нискоенергийни сгради
- Сухо строителство
- ↳ Окачени тавани
- ↳ Преградни стени и предстенни обшивки
- ↳ Сухи и повдигнати подове
- ↳ Декоративни елементи - колони, трегери, сводове и др.
- ↳ Всичко за гипскартона и гипсфазера
- Въпроси и Отговори
- ↳ Полезни съвети
- ↳ Автомобили
- ↳ Партньори
- ↳ Боядисване и Декориране
- ↳ Вентилация, климатици и термопомпи
- ↳ Водоснабдяване и канализация.
- ↳ Всичко за ремонта
- ↳ Електротехника
- ↳ Отопление
- ↳ Газификация
- ↳ Електроника и Схеми
- ↳ Газобетон
- ↳ От всичко по малко
- ↳ Компютри и периферия
- ↳ Уеб дизайн, PHP, MySQL, JavaScript, HTML..
- ↳ Мобилни устройства, GSM-и
- ↳ Нека се запознаем
- ↳ Recycle Bin
- Статии
- ↳ Практични решения
- ↳ Качване на снимки
- ↳ Какви статии искате?
- ↳ Готварство, туршии и зимнина
- ↳ Отмора и шеги
- ↳ От нищо нещо
- ↳ Не е за вярване
- ↳ Литература
- ↳ Връзки към Интересни сайтове
- Магазин
- ↳ Препоръки и Мнения за он-лайн магазина
- ↳ Крадeни инструменти !!!