• 1
  • 2
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
Фло - специалист
Ето,чети и действай! Това е за тухлите,но при тебе трябва и един ред дупки в бетона под тях:
SikaMur®-InjectoCream

SikaMur-InjectoCream е нова концепция за контрол на капилярна влага. SikaMur- InjectoCream е водоотблъскващ състав, в опаковка от 600 ml. Той се инжектира с помощта на стандартен пистолет в поредица от дупки, пробити в хоросановия пласт на зидарията - не се изисква специална инжекционна помпа. След инжектиране в хоросановия пласт SikaMur-InjectoCream прониква в стената и образува водоотблъскваща бариера (хидроизолационен слой) и блокира по- нататъшното покачване на влагата.

Области на приложение

SikaMur-InjectoCream може да се използва за спииране на капилярно покачваща се влага в почти всички видове стени:

* Плътни тухлени стени
* Стени с кухини
* Стени от дялан и недялан камък и др

Инжектираш първия ред тухли отвънка и отвътре,ще гледаш отворите да се разминават.После и бетона отвънка , малко по-долу от края му горе.
infomar
Информацията е много полезна.
Тук е показано перфектно как действа, само дето не намерих цена за продукта в нашите сайтове.
http://www.youtube.com/watch?v=vIyeXzvmd3U
http://www.youtube.com/watch?v=tnyIPfsf ... creen&NR=1
Platinum Building Chemicals - Electro-Osmosis damp proofing system
http://www.youtube.com/watch?v=NvP4vbzH ... creen&NR=1



Намерих още нещо по темата, което може да се комбинира с горното:

========================== цитат ====================================
При конструкции, които не са били защитени и процесът на разрушаване вече е започнал, а част от арматурата е открита, проблемът също може да се реши чрез технологията и материалите от системата Ceresit PCC. ......... тук поместваме само схемата, показваща използваните при ремонта материали и поредността на тяхното използване. Използва се и един от най-новите материали Ceresit CR 166, който е предназначен специално за изграждане на сигурна и трайна защита срещу въздействието на води, съдържащи агресивни химикали (основи и киселини). Той е двукомпонентен материал с висока остатъчна еластичност, разработен за запълване на пукнатините и повърхностно уплътняване на строителната конструкция. Подходящ е за прилагане във вътрешността или на открито, както и за повърхностна защита на стоманобетон. Нанася се на пластове с дебелина 2–3 mm. Характерно за него е, че силно ограничава развитието на процеса на карбонизация на бетона.

Изображение

Друг, също така ефективен и многократно доказал възможностите си материал за хидроизолация на строителни конструкции е Ceresit CR 65. Той се прилага във вид на хидроизолационни замазки върху минерални повърхности с отворени пори – бетон, тухлени зидове, циментови замазки. Използва се за изолация на изби и сутерени в сгради. Приготвеният разтвор на Ceresit CR 65 се нанася на два пласта. Първият с четка, а вторият – с четка или стоманена маламашка. Спазва се правилото „влажно върху влажно“, като вторият пласт се полага, след като долният вече се е втвърдил, но все още е влажен.
В случай че са изминали повече от 12 часа след полагане на първия пласт, в разтвора за втория се добавя Ceresit CC 81, разреден с вода в съотношение 1:2.
С това обаче възможностите за хидроизолация, изпълнена с материалите на Ceresit, не се изчерпват, защото съвсем наскоро и на нашия пазар се появи най-новият такъв продукт – Ceresit CR 90, който представлява кристализираща хидроизолационна смес за дълбочинна защита на бетона.
Обикновените хидроизолационни материали, най-често на битумна основа, създават тънък защитен слой на повърхността, върху която са нанесени. Тази защита е лесно уязвима и поради това краткотрайна, защото всяка механична повреда води до пробив, през който влагата се просмуква и прониква в конструкцията.
За разлика от всички останали материали за хидроизолация Ceresit CR 90 осигурява едновременно три вида защита. Веднъж това е плътният защитен слой с дебелина между 2 mm и 5 mm, покриващ изцяло защитаваната повърхност. Той е непроницаем за водата и сигурно възпрепятства нейното проникване, устойчив е и на разтворените във водата химически съединения. Ако обаче поради някаква причина този пласт бъде механично повреден, тогава идва ред на втората защитна преграда. Водата ще бъде спряна от близкия до повърхността на бетона слой, който Ceresit CR 90 е превърнал в напълно водонепроницаема преграда.
Ceresit CR 90 има способността да прониква по капилярите дълбоко в бетона, където чрез кристализация в рамките на месец-два изцяло ги запълва и така се създава двустранно водонепропусклив слой. Химически активните съставки на Ceresit CR 90 реагират с влагата и свободният калциев диоксид (негасена вар) в бетона, като образуват неразтворимо кристално съединение с влакнеста структура, което именно изпълва плътно капилярите и микропукнатините. В резултат на това водата вече не може да се просмуква в бетона, като същевременно той остава паропропусклив, което в редица случаи е важно за строителната конструкция. Запълването на капилярите има и друго важно значение. Освен в дълбочина по капилярите в бетона или тухлите влагата се издига и на височина (капилярна влага). При липса на хидростатично налягане тази височина зависи от големината на капилярите. Този процес става невъзможен, когато капилярите са запълнени. Изпълнената с Ceresit CR 90 хидроизолация също така защитава бетона от агресивното въздействие на карбонати, хлориди, сулфати, нитрати и други съединения.
Така изградената защита се превръща в съставна част на конструкцията и образува с бетона единна, устойчива и дълготрайна структура с повишена плътност и здравина. Поради това тя не може да се повреди чрез механично въздействие, освен ако бетонът не бъде разрушен в дълбочина.
Най-впечатляващото при Ceresit CR 90 е възможността изградената от него хидроизолационна защита да се самовъзстановява в случай на възникване на повърхностни микропукнатини в конструкцията. При появата им през тях прониква влага, която наново активизира процеса на кристализация. Образуваните нови кристали започват да растат и след около два месеца запълват изцяло пукнатините. По този начин се затварят микропукнатини с широчина до 0,4 mm. Това никак не е малко, защото е известно, че повечето пукнатини започват първоначално като микропукнатини и с времето нарастват, докато достигнат големина, при която вече създават сериозни проблеми. Именно този процес може да бъде предотвратен с Ceresit CR 90.
В това именно се изразява и тройната защита, която се постига с новия материал на Ceresit.
Описаните дотук качества и начин на действие правят Ceresit CR 90 особено подходящ за сигурна дълготрайна хидроизолация на балкони и открити тераси, на подземни конструкции (основи и подове в мазето), във влажни помещения, резервоари за вода, малки басейни с площ до 20 m². Той е подходящ за изолиране както на бетонни повърхности, така и на тухлени зидове с добре запълнени фуги. Благодарение на високата си остатъчна еластичност Ceresit CR 90 добре се свързва и може да се прилага заедно с хидроизолационната лента Ceresit CL 152, която се използва за по-сигурно уплътняване по ръбовете между пода и стените или между две стени.
Ceresit CR 90 захваща сигурно към основи, които са здрави и с чиста повърхност – без прах, мазнини и други наслоявания, които намаляват силата на сцепление. Освен върху бетон, не по-пресен от 3 месеца, Ceresit CR 90 може да се полага върху минерални мазилки с дебелина поне 10 mm. При циментови замазки също се налага изчакване на задължителните 28 дена за тяхното втвърдяване. При зидове, ако хоросанът във фугите между тухлите се рони, те трябва да се издълбаят на дълбочина около 2 cm и да се запълнят изцяло с циментов разтвор. Вътрешните ръбове по правило се заоблят чрез запълване с разтвор при минимален радиус на кривината 4 cm.
Ceresit CR 90 се доставя във вид на прахообразен сух материал, който преди употреба се разбърква с вода. Първият пласт се нанася с широка четка, а вторият с четка или стоманена маламашка. Спазва се правилото „мокро върху мокро“. Лесното и бързо изпълнение на хидроизолацията също е едно от предимствата на материала.
Ceresit CR 90 се полага на пласт с обща дебелина между 2 mm и максималните 5 mm, която зависи от условията и въздействието, на което е подложена конструкцията. Съответно разходът на материал е между 3 kg/m² и 8 kg/m².
================================ край на цитата ===========================

Разрових се за тази капилярна влага и намерих още информация за разни други продукти. Моля ако някой е ползвал какъвто и да е за тази цел, да сподели резултати, че то цените се оказаха доста солено, достигаща до - 20 лтр = 350 анг. лири.....
vipltd - специалист
Подкрепям Фло.
Капилярната влага е тази,която се просмуква от стъпката на основите ,а не от стичащата се дъждовна вода по цокъла.При ново строителство е лесно да се предотврати.
Може да се направи къща със затревена площ до основите на къщата,без тротоарни пътечки.
Какво може да се направи след 50 години?
1.Дренаж.
2.Мазана хидроизолация с пенетронно действие.Къщата е с неизмазан и необлицован цокъл и това улеснява нещата.
3.Ако има съмнения,че има и влага отвътре,от засипката под пода,разпробийте с дрелка бетона,през метър, сложете за естетичност и срещу животинки пластмасови розетки.С времето това ще позволи да се изпари и вътрешната влага.
Твърдя,че ако облицоваме цокъла с мрамор до над влагата в момента,след време ще видите,че тя ще се покачи над облицовката.Ето защо тротоарните пътечки около къщата почти не помагат и са излишни.
  • 1
  • 2

Тема "Къде ще отиде влагата?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: