Най - вълнуващия въпрос зимно време.
AntonBM - специалист
От камината водата излиза с температура най-малко 60°С - тогава трябва да се включи помпата автоматично. Ако се включва по-рано ще прави конденз и трудно ще се разгори. В пода не трябва да се подава топлоносител по-толъл от 50°С. Нито си нестинар, нито плочките ти ще издържат. Подаващата температура може да достигне и 90°С.
РС се свързва към камината на топлата тръба, която влиза от долу в него, а малко под най-горното ниво се сваля тръба до студената тръба пред камината (може да се мине и без нея) Не трябва да има спирателна арматура между камината и РС.
kaluhckua - специалист
Благодаря много за разясненията! Може ли да ми посочите някакви примерни схеми на свързване на камината с помпа , колектори и т.н.
nikogargov - специалист
РС трябва да го свържвш най-близо на изходящата тръба :?
kaluhckua - специалист
Правилно ли е това свързване?

Прикачен файл

Untiasdasdtled.jpg
Untiasdasdtled.jpg (89.61 KиБ) Видяна 5684 пъти
AntonBM - специалист
Вярна е схемата.
Сам ли си я измисли или я видя от някъде?
kaluhckua - специалист
От части я видях, от части дело на вашите препоръки. На втория етаж ще има само кранове с колектори и обезвъздушители. Конвектора ще го свържа с ф20 всичко друго с ф16.
kaluhckua - специалист
Да ви запитам още нещо, този конвектор на колко градуса на водата да му гледам мощността , когато го избирам и бихте ли ми препоръчали някаква марка?
kaluhckua - специалист
Здравейте! Искам да Ви попитам по този начин РС свързан системата ще работи ли и какви ще са недостатъците. Можете ли да ми препоръчате помпа за тази система?

Прикачен файл

2.jpg
AntonBM - специалист
Отговори:
Оптимално е да ползваш твоята инсталация е за температурен режим 80/60°С По-висока температура е неподходяща за повечето пластмасови тръби, а и конвекторите се мъчат. Ако избереш камина с мощност на водната риза около 24 kW, дебита на водата трябва да е 1060 литра/час. Пада на налягане в цялата инсталация ще е около 3-3,5 м.вод.ст. Помпа която ти върши работа при тези условия е Grundfos UPS 25-55 180 на 2-ра скорост или UPS 25-60.
Мощността на конвектора го гледаш за температурен режим 80/60°С Ако в проспекта няма точни данни за този режим гледай най-близкият. Има и едни коефициенти, с които може да се умножава, за да се види как се променя топлинната мощност в други режи спрямо един стандартен. Разрови се ще ги намериш. Марка няма да ти препоръчвам - нямам любими. Те не са сложни съоръжения и няма нужда да са много маркови. Препоръчвам ти да е с тангенциален вентилатор, защото са по-тихи.
Разширителният съд си го сложил добре. Само гледай той да е на по-високо от серпентината на бойлера, или което при теб е най-високата точка на запълване. Връщащата тръба (преливната) може да я оставиш и така, но е по-добре да е преди помпата – когато прелее да дойде в смукателната част на помпата. Така, както е сега помпата може да превърта постоянно вода през него и да се байпасира част от дебита. Някой хора си го правят нарочно така за да не замръзва, но ако е монтиран на топло няма смисъл да въртиш водата от там. Още повече ти нали ще пълниш с антифриз. До колкото помня ти ще се топлиш рядко през уйкенда и за теб е той е задължителен.
kaluhckua - специалист
Можете ли да ми кажете къде точно да я свържа връщащата тръба , за да е преди помпата? До какво ниво трябва да е пълен разширителния съд?

Тема "Помощ при изграждането на локално парно" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: