AntonBM написа:Нямам много време и по-рядко чета темата, но днес видях къщата от неопор. Пламне ли нещо в тази къща, нищо няма да остане. Класа на реакция на огън на този материал е „Е – със значителен принос към неконтролирано горене” за справка ТУК.Добре бе колега тъй като пак тръгна по твоя начин на мислене на какъв клас на реакция на огън отговаря тази http://10536.bg.all.biz/goods_kyshta-dy ... rettyPhoto къща и другите от този вид .Моля отговори ясно и точно без заобикалки .
Не ми се цитира противопожарната Наредба Iз-1971, но съгласно нейните норми няма как такава сграда да се узакони. То с правилните „връзки” в България всичко е възможно, но аз не бих рискувал да живея в това нещо! Едно късо съединение (кабелите сигурно са в стените) и няма да сваря да изляза навреме. Шумо-изолиращите качества на този материал също не са от най-добрите...
Рекуператорите на пасивната къща няма да образуват конденз ако свежият въздух преди да достигне до топлообменника минава през подземно положена тръба. На теория все пак има някаква много малка вероятност там да се образува конденз, но това може да се случи само при екстремални условия, които теоретично са за кратко време. В тази връзка, се съмнявам да не са предвидили кондензна вана и отвеждане на конденза в канал от рекуператора, но не споря. Възможно е и с малък ЕЛ. нагревател този конденз да се изпарява. Така, че точно там проблем с развитие на бактерии почти няма. Много по-вероятно е да се образуват във вътрешното тяло на климатик, но от това не са започнали да измират масово хора, така че излишно се опасява Vlado66.
П.П. Радвам се, че темата се съживи. Беше започнала да „умира” в раздел Отопление.
Освен това да не излезе че са несравними, ето същата къща но описана по друг начин - http://www.ibt.bg/pages/products_bg.php и класа на реакция http://www.ibt.bg/pages/advantages_system_bg.php?p=3#pp .
Оказва се че съвсем спокоино ще си я регистрират хората, което значи че грубо преувеличаваш пак.