• 1
  • 2
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
yancho_lud - специалист
Здравейте, иска ми се да заменя единият радиатор във всекидневната ми с конвектор с цел по бързо затопляне. В момента съм с два панелни радиатора, а радиаторът които искам да заменя е с размери 1200/60/22. Та въпросът ми е може ли направо на мястото на радиатора да се монтира конвектора, че тръбите ми са вкарани в стените и не ми се кърти пак, в смисъл има ли конвектор със същите присъединителни размери и колко киловата би бил той (радиаторите ми са свързани диагонално)? Ако може да ми предложите и марка и модел ще съм много благодарен. С тенденция съм да сменя всички радиатори с конвектори, но това трябва да стане един по един че нема ...... Също така искам и да заменя кранчетата по радиаторите с термовентилни кранчета(мисля че така се казваха) за да мога да си настройвам желаната температура във всяка стая. Ако може да ми предложите и такова кранче ще съм много благодарен.
Благодаря Ви предварително и честито на Димитровците :drinkers:
yancho_lud - специалист
Няма ли някой с конвектори, които да даде мнение
LazarGanev - "Велик майстор"
1. Конвекторите се връзват едностранно, а не диагонално. Иначе могат да се слагат на мястото на радиаторите с преработка на тръбите
2. На конвекторите не им трябват термовентили, там управлението на стайната температура е по друг начин
3. Аз например никога не бих заменил всички радиатори с конвектори, особено щом "нема" , ама ти си янчо :-D
4. Относно марка - българските Клима 2000 не са толкова лоши :)
yancho_lud - специалист
Термовентилите са за спалните , че там става много жега, а относно едностранното свързване на конвекторите - лошо, май не ми се сваля гипсокартона :(
lux_e_on - специалист
LazarGanev написа:
1. Конвекторите се връзват едностранно, а не диагонално. Иначе могат да се слагат на мястото на радиаторите с преработка на тръбите
2. На конвекторите не им трябват термовентили, там управлението на стайната температура е по друг начин
3. Аз например никога не бих заменил всички радиатори с конвектори, особено щом "нема" , ама ти си янчо :-D
4. Относно марка - българските Клима 2000 не са толкова лоши :)


А като не им трябват термовентили що се викат вентилконвектори,а и задвижката къде да я слагам,или да разчитам на старт стопа на турбината като се предполага че така няма да излъчва?Иначе и аз не бих сменил всички радиатори с конвектори,особено там където ще спя.
naskov - майстор
Казват се вентилаторни конвектори, от вентилатор :wink:
LazarGanev - "Велик майстор"
lux_e_on написа:
А като не им трябват термовентили що се викат вентилконвектори?
Това беше яко :wink: ?
Както каза Наско, "вентилконвектор" е съкращение от "вентилаторен конвектор" и се ползва само в разговорния език, това не е официално название.
lux_e_on - специалист
Като се замисля,си забих ножа сам,а и превода е такъв(FAN Coil),но въпреки вентилаторния ми гаф за задвижката не разбрах?
filmatoplo - майстор
Задвижката която -никой не монтира :wink: или тази на входа на топлата вода влизаща във вентилаторния конвектор :) -зеленото кабелче от устройството е за нея .Падне ли температурата на водата под 35 градуса -задвижката затваря водата вход , отделно се спира и вентилатора .Ние като по хитри и за по евтино -караме само на вентилатор :-D .
  • 1
  • 2

Тема "Малко помощ за подобрения по системата ми" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: