Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
hakama - специалист
Предстои ни частична реконструкция на малката баня (бивш килер).

1. Едната идея, но включва къртене е да преместим мивката до вратата (под сегашното казанче) - тип продълговата с ляв отвор за батерия, но за мръсното (не ни се ще да е отвън), ще иска налага къртене... там е най-добре за мивката, защото е близо до врата и няма да се налага всеки път да заобикаляш чинията за да се измиеш, а и се обособява повече място за къпане.

1.1 Другия вариант е да остане където си беше, но малко по-вдясно (или в ъгъла), за да има малко повече място за къпане и да се измести чинията няколко см напред - към вратата и в дясно (към щранговете), но това ще са 2-3см място.
Има ли мивки по-малки от 40х32см - с овална форма и без отвор-може и с отвор (ако ще местим батерията), но той ще отнема полезен обем от мивката...
Гледах ъгловите, но понеже каналната тръба на чинията се пада в дясната част на банята - ще трябва да се позиционира и тя в тази част (а лявата е за къпане) - обаче едната стена се пада ревизията - само за вронталната стена може ли да се хване ъглова мивка? Ще се наложи и батерията да се премести или да се затапи старата и да се изведат два маркуча - гъвкави, от щранговете (или пвц тръби).
Нямам такави боркорони - да мина през тънка плоча и да прекарам две тръби Фи16 (парнаджийски ще е най-лесно?!), а за мръсното Фи40, но там май и стената (под ревизията) ще трябва да се подкара (газобетон).

2. Има ли чинии (и капаци) по-малки от 47х36,5см? Сегашната е пукната в основата, но може да изкара още, демонтирана е.
не успях да намеря търсените от мен мивка и чиния с подобни размери

3. Ревизията също е доста неприятна - как може да се преправи? В момента се затваря с пластмасово велпапе [-X Мисля си за еталбонд или нещо на панта.

4. Плочки с размер 145х195мм намират ли се все още?

Душът (една ръкохватка), казанчето и тоалетката са по-лесни. Евентуално и за завеса може да се мисли, но презумцията е тази тоалетна/баня да се ползва от самостоятелен човек.

Засега сме се спряли на икономичния вариант, без много шум - чинията леко в дясно и към вратата (ако има и по-малък размер ще е доволно!), а мивката ще се измести 10-15см в дясно и лебедката може да се смени с по-дълга, малко ще е странно пускането на водата, но... ще се разминем с къртнето и лепене на плочки; ъгловата мивка също е вариант и няма да се налага къртене, но с ревизията ще има конфликт. :?

Прикачил съм снимки (+рисунки на тях) и груба скица с размерите.

Ревизията:
http://prikachi.com/images.php?images/59/5734059E.jpg

София

Благодаря

Прикачен файл

banq 2.JPG

Прикачен файл

banq1.JPG

Прикачен файл

DSC02360.JPG

Прикачен файл

DSC02327.JPG

Прикачен файл

DSC02253.JPG
Chefo77 - майстор
В твоя случай бих сложил мивката вдясно до вратата (картинка 2), насреща бих сложил тоалетната чиния, а на самата мивка бих сложил двойна батерия и я комбинирам с "телефон". Иска се единствено да изолираш добре вратата да не подлизва под нея и да мокри коридора и да не мухляса. А, и да си пазиш лактите като се къпеш :)
VLADO66 - майстор
Предлагам ти да сложиш чинията под ъгъл 45гр. и гледаща към вратата в нишата където сега ти е казанчето.Под батерията слагаш мивка,а вместо нея слагаш комбинирана душ батерия/с душче с мека връзка/.

Тема "Ремонт на малка баня (по-малка мивка, тоал. чиния...)" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: