От мобилни телефони до цифрови камери
dyaneff - майстор
Почва се с филтриращите кондензатори.
goran67 - специалист
Преди да му отговоря на човека си направих труда да дръпна мануала за това чудо.
Сигнала за слушалките се взима от изхода на крайното стъпало с всичкия шум от него. Има и качествени такива с отделно стъпало,ама тоя не е от тях.
Хидразин, откъде дръпна схемата? Щото в мануала, не вярвам да има схема, от която да се вижда откъде идва сигнала за слушалките.

А може ли да се вземе сигнал от предусилвателя, или ако не става - директно от главата на кастофончето?
goran67 - специалист
dyaneff написа:
Почва се с филтриращите кондензатори.
Разбрано, мерси!
Ivanov388 - специалист
.
Последна промяна от Ivanov388 на пет яну 25, 2013 10:11 pm, променено общо 1 път.
hidrazin - майстор
goran67 написа:
Хидразин, откъде дръпна схемата? Щото в мануала, не вярвам да има схема, от която да се вижда откъде идва сигнала за слушалките.
А може ли да се вземе сигнал от предусилвателя, или ако не става - директно от главата на кастофончето?
В моя мануал има схема. :) Гледай от 22-а страница нататък.
От главата не може. След предусилвателя - да, но пак ще имаш шум без наличие на шумоподтискаща система.
Ето тук ти е сервизното описание.
SONY CFD-S22 S32 VER-1.0
Ivanov388 написа:
Провери ширмовките към главата, почисти превключвателите и главата и ако няма подобрение сменяй касетофона
Този модел няма механични превключватели.
:partyman:
goran67 - специалист
Еее, този мануал е страшен. Благодаря ти за линка.

Иванов, благодаря и на теб! Засега ще опитам с направи си сам. :)

Поздрави на всички!!!
goran67 - специалист
Така, извадих захранващия блок.
След като го отдалечих от механиката на касетофона (мисля че трафа взаимодейства с нея, макар че и други работи има наблизо), шумът изчезва.

За филтриращи кондензатори - има едно мъничко от 10 микрофарада.
Въобще това захранване ми се струва много опростено.

Какво може да се направи, освен да се изведе захранването извън кутията на устройството?
goran67 - специалист
Аха, намерих филтрите къде са - били са на основната платка. Но както вече писах шумът не идва от тях, а от трансформатора. Понеже след като го отдалеча, шумът изчезва.

Извадих и един изход за запис от интегралчето за волуме контрола, благодарение на схемата, която ми даде Хидразин. Получих сигнал, но вече стана късно и ще го изследвам друг път.

Ако имате съвети и коментари - ще се радвам.
Познавам електрониката, колкото да водим разговора :) .

Тема "Радиокасетофон CD Sony cfd s22l" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: