Всички въпроси за вилата.
stancho123 - специалист
Имам къща в село на 30км от София ,само че пред къщата нямам лампи ,4 къщи преди моята по стълбовете си има.
Към кой трябва да се обърна за да ми поставят лампи на стълбовете пред къщата?
Дори бих си купил лампите ,само да дойдат да се качат и да ги вържат с вишката...
Занимавали ли сте се?
Към кмета ли трябва ,към кой? :?
gogata1987 - специалист
Към кмета, доколкото знам, освен ако няма местна организация от типа на софийското Улично осветление. Поне в София първо ходиш в Улично осветление и после в общината. Ама ще се изприщиш от бюрокрация и разни такси - големи и малки. Интересувал съм се преди година-две, понеже на вилата ми е горе-долу сходна ситуацията и се отказах много бързо - изходни данни, проекти, съгласувания - енергото, водоснабдяване. Ако сте газифицирани/топлофицирани - и това се съгласува с доставчика на съответната услуга. Изобщо е малък кошмар, но ако си мотивиран и ти се дават пари - успех ти желая най-искрено. :partyman:

П.П. Това, което съм го написал се отнася за София, но се съмнявам по другите общини да е различно.
Caxo - специалист
Щом си мераклия, купи си лампите и дай 20 лв на някой от контингента да ти ги закачи, те в това са специалисти :-D
gogata1987 - специалист
Като го надушат, наясно ли си какви са глобите? Аз не съм, но съм сигурен, че не са хич символични. И втори въпрос - какво се случва ако представителя на "контингента" тупне от стълба или го хване ток? Кой точно ще го лежи - ти или този, дето му е дал 20лв? :?
stiv1961 - майстор
Говори с кмета, той решава. Преди години на нашия стълб имаше улична лампа, но като ги подменяха с енерго спестяващи пропуснали да сложат пред нас. Говорих с кмета и той обеща когато дойде вишка за някакъв ремонт да им каже да вържат една лампа на нашия стълб. Ама с тия катаклизми сега почвам да се съмнявам.......още не са махнали новогодишните светлинни ефекти :-D
tysonlkr - специалист
Както те посъветваха колегите, трябва да говориш с кмета на населеното място. Доколкото съм запознат има някакви графици за смяна на изгорелите осветителни тела и поне веднъж годишно идва вишка, с която подменят изгорелите. Според мен няма да е проблем да ти монтират една лампа, стига до стълба да минава улично осветление :wink:
Кмета ако каже че няма пари за нови лампи, тогава чак му предложи ти да си я закупиш :)
crez - майстор
Кмета! Кметстното има лимит за разход на ел.енергия а от там и броя на ул.лампи. Уличното е на отделен електромер в трафопоста. Ако нямат свободен лимит, може и да се разминеш с лампа.
imegogo - специалист
писах молба към улично осветление мисля че се носеше в съответната община до 1 месец получих отговор че молбата ми ще бъде удовлетворена а след няколко дни лампата беше факт поне преди няколко години процедурата беше такава подчертавам че не са ми искали пари и каквито и да е съгласувания само молбата
stiv1961 - майстор
imegogo написа:
писах молба към улично осветление мисля че се носеше в съответната община до 1 месец получих отговор че молбата ми ще бъде удовлетворена а след няколко дни лампата беше факт поне преди няколко години процедурата беше такава подчертавам че не са ми искали пари и каквито и да е съгласувания само молбата
Ти дъх нямаш ли :)

Тема "Към кой да се обърна за поставяне на улична лампа?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: