Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
Здравейте в гараж имам пуснат трифзен ток, въпроса ми е имали определена фаза която да вържа към монофазен контакт или която и да е фаза да взема пак става.
MrMurdjo - майстор
Която и да е фаза плюс нулата. Само да не са две фази, че ...
swissmad - специалист
MIRO_073 написа:
Не. Няма значение.
:2thumbs:
krasiorocknroll - специалист
Най-добрия начин за монофазен контакт. :) Индукционния електромер върти по-бавно и отчетената енергия е по-малко.Нужна ти е фаза и нула :)
PCL82 - майстор
Нещата не само да вържеш две жици!. Трябва да си наясно какъв е трифазния контакт, с какъв кабел е и как е защитен. Не препоръчвам да свързваш директно контакт за 16А към контакт за 25А, освен ако няма да го ползваш за електрожен и така и така често ще го сменяш. Ако е от черните български с 4 дупки, значи едната крайна е защитна нула. По инсталацията идва като комбинирана защитна и работна нула и докато имаш неподвижна инсталация можеш да я ползваш.

Недопустимо е обаче да си направиш комбиниран трифазен+монофазен удължител с четирижилен кабел и да го включиш в българския трифазен контакт. За такава цел се ползват 5-жилни кабели и евро-контакти.
MrMurdjo - майстор
PCL82
Нещо отоплителното напрежение ли ти е паднало? :-D
(PCL82 беше ГДР-ейска радио лампа, ако не ме лъжа паметта, ама може и да греша)
Въпросът е обратен - да си изведе монофазен контакт от трифазна мрежа.

Тема "Трифазен ток за монофазен контакт" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: