hidrazin написа:Този зеления на Оргахим е 50% ортофосфорна, 50% изопропанол и малко зелена боя за търговски вид.![]()
Ебаааси математиката

hidrazin написа:Този зеления на Оргахим е 50% ортофосфорна, 50% изопропанол и малко зелена боя за търговски вид.![]()
ivanovbg написа:А възможно ли е да се изчисти с нещо ръждата отвътре на панелен радиатор и да се покрие с някакъв защитен слой за да не пуска ръжда?Промиваш радиатора с чешмяна вода,пълниш системата и загряваш водата в системата над 60гр-по този начин кислорода във водата ще се отдели и няма да има корозия.
ivanovbg написа:Правих го няколко пъти. Промих го, напълних го и на слънцето така се нагря че не може да се пипне, но пак тече мътна и черна вода. Идеята е да го вържа за един бойлер на външната мивка, но с тази вода ...Измиваш го за сетен път,изчакваш да изсъхне,наливаш вътре препарат към 1литър/чудя се дали ще е достатъчно, но зависи от консистенцията/за студено поцинковане или протекта и започваш да го накланяш и обръщаш така че да достигне до всички места.http://www.boro-bg.com/articledetails.p ... eID=58-има и по-скъпи ама ще ти излезе по-евтино да купиш нов бойлер
ivanovbg написа:Мерси, ще пробвамНедей си хвърля парите на вятъра. Нищо няма да стане и е обречена кауза. С този радиатор винаги ще имаш мръсна вода. Ако все пак искаш да го ползваш се замисли за една серпентина в бойлера и да изолираш мръсната от чистата вода.
- ДХМО е безцветно съединение, същно наричано дихидроген оксид, дихидрогенов окис, или хидрова киселинаНе стига че се използва в атомните централи ами го използват и като добавка в някои храни.
- ДХМО съдържа високо активни хидроксилни радикали, известни със способността си да увреждат протеини и ДНК.
- ДХМО се използва в химическата промишленост като разтворител
- Съвременните излседвания демонстрират високо съдържание на ДХМО в туморни клетки, както и корелация между консумацията на ДХМО и заболеваемост и смъртност у лабораторни животни.
- освободен в атмосферата в газообразна форма допринася за глобалното затопляне.
- е смъртоносен при вдишване
- допринася значително за почвената ерозия
- ускорява корозията на много метали, вкл. желязото
Сподели форума:
Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:
Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: