виж тук http://www.ruskomers.bg
качествени кабели, правят и отстъпки за количества
Нека намерим най-тънките цени.
aiako
- специалист
7 мнения в "Мостов кабел, цена/качество"
hidrazin
- майстор
- Мнения: 25393
Това не е промоция а са си нормални цени. И тия от лина продават скъпо. И за какви количества му говориш? Той човека иска са си направи инсталация за две гаражни клетки.
Ей тук. Имат даже на парчета и работят с доставка по куриер.
http://www.cablecommerce.bg/shop/bg/pro ... y/cabels/1

Ей тук. Имат даже на парчета и работят с доставка по куриер.
http://www.cablecommerce.bg/shop/bg/pro ... y/cabels/1

thinkpad
- майстор
- Мнения: 2401
Иб*х ти и промоцията. От фирменият магазин на Елкабел 3х1.5 - 0.72лв/метър, 3х2.5 - 1.14лв/метър, 3х4 - 1.75лв/метър. Направи си сравнение с цените в Практикер спрямо тези, които ти давам. НИКОГА, ама никога не купувай нищо от големите строителни хипермаркети. Цените са надути. Кабела ти кажи-речи 2 пъти по-скъп, отколкото да го купиш от фирмен магазин, а за ключове и контакти думи нямам - един път взех ключ от там - ами той се разпадна докато го слагам.
И още нещо - за целта мисля, че кабел СВТ-с ще върши по-добра работа за твоите цели ПВВ-МБ1(мостови) гори на слънце и се използва предимно за скрит монтаж - зазидан в мазилката, най-вече удобен, ако не искаш или не можеш да къртиш - например бетонна плоча.
А иначе - виждам, че си в София - мисля, че трябва да имате фирмени магазини както на Елкабел(Бургас), така и на Гамакабел. Препоръчвам ти да пазариш от фирмени магазини.
И още нещо - за целта мисля, че кабел СВТ-с ще върши по-добра работа за твоите цели ПВВ-МБ1(мостови) гори на слънце и се използва предимно за скрит монтаж - зазидан в мазилката, най-вече удобен, ако не искаш или не можеш да къртиш - например бетонна плоча.
А иначе - виждам, че си в София - мисля, че трябва да имате фирмени магазини както на Елкабел(Бургас), така и на Гамакабел. Препоръчвам ти да пазариш от фирмени магазини.
tzetzo160
- специалист
- Мнения: 225
Микс-ел също дават добри цени, но.... Мостоваците, които купувах от там са турски и самата им изолация е толкова мека, че едва ли не с нокът можеш да ги оголваш. Разликата беше много осезаема понеже имах останали стари кабели и изолацията им беше съвсем различна. Не знам, до колко е от значение, все пак кабела ще е под мазилка и изолацията е сметната, но все пак.
thinkpad
- майстор
- Мнения: 2401
tzetzo160 написа:...Мостоваците, които купувах от там са турски...Абе има поне 2 предприятия за производство на кабели в България - защо купуваш турски кабели и знаеш ли въобще дали и на какви стандарти отговарят? Оня ден отивам да купувам лепило за текстил и има българско Хелмевект в магазина и турско. Турското беше по-евтино, но не купих него, защото разликата в цената не беше голяма, а българското е българско и го знам какво е. Турското дори не ми го и препоръчаха. И все пак е българско, няма да храня турци или китайци. Малко подпомагайте родното бе, поне знаете, че като купите тоя кабел, родителят на някое българско дете ще има пари, за да му даде за училище за закуска, а не да храним чужденците, които хич не ги боли за нас.
И меката изолация е противопоказна за открит монтаж. Дори и за скрит не е добре, докато си мажеш с мистрията да нараниш кабела.
Тема "Мостов кабел, цена/качество" | Включи се в дискусията:
Сподели форума:
Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:
Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook:
Имаш нужда от подходящ професионалист за дома?
- Преустройство, ремонт и реновиране
- ↳ Вашите ремонти
- ↳ Кухня
- ↳ Баня
- ↳ Дневна
- ↳ Спалня
- ↳ Детска
- ↳ Градина
- ↳ Коридор
- ↳ Тераса и балкон
- Направи сам
- ↳ Направи сам
- ↳ Ремонтирай сам
- ↳ Къде е по-евтино?
- ↳ Дърводелство
- ↳ Ел. инструменти
- ↳ Металообработване
- ↳ Конкурс "Направи сам 2012"
- Строителство
- ↳ Всичко за вилата
- ↳ Къщи
- ↳ Саниране
- ↳ Хидроизолация
- ↳ Пасивни и нискоенергийни сгради
- Сухо строителство
- ↳ Окачени тавани
- ↳ Преградни стени и предстенни обшивки
- ↳ Сухи и повдигнати подове
- ↳ Декоративни елементи - колони, трегери, сводове и др.
- ↳ Всичко за гипскартона и гипсфазера
- Въпроси и Отговори
- ↳ Полезни съвети
- ↳ Автомобили
- ↳ Партньори
- ↳ Боядисване и Декориране
- ↳ Вентилация, климатици и термопомпи
- ↳ Водоснабдяване и канализация.
- ↳ Всичко за ремонта
- ↳ Електротехника
- ↳ Отопление
- ↳ Газификация
- ↳ Електроника и Схеми
- ↳ Газобетон
- ↳ От всичко по малко
- ↳ Компютри и периферия
- ↳ Уеб дизайн, PHP, MySQL, JavaScript, HTML..
- ↳ Мобилни устройства, GSM-и
- ↳ Нека се запознаем
- ↳ Recycle Bin
- Статии
- ↳ Практични решения
- ↳ Качване на снимки
- ↳ Какви статии искате?
- ↳ Готварство, туршии и зимнина
- ↳ Отмора и шеги
- ↳ От нищо нещо
- ↳ Не е за вярване
- ↳ Литература
- ↳ Връзки към Интересни сайтове
- Магазин
- ↳ Препоръки и Мнения за он-лайн магазина
- ↳ Крадeни инструменти !!!