Добре е станала етажерката. Прав си за чепа, ако почистиш смолата, ще хване по-добре. Според мен няма нужда нито да лепиш, нито да завинтваш рафтовете (доколкото видях вече си ги хванал през гърба на вертикалите). Като лепиш дърво, не трябва да допускаш влакна да вървят в перпендикулярни посоки, защото така спираш сезонното разширение и свиване и може да се стигне до спукване. Твоите рафтове не са чак толкова широки, но въпреки това не бих ги лепил така, ако бях на твое място.
Всичко за дърводелството
bimbaeco
- майстор
30 мнения в "Рафт за подправки за кухня"
npelov
- специалист
- Мнения: 330
bimbaeco написа: Според мен няма нужда нито да лепиш, нито да завинтваш рафтовете (доколкото видях вече си ги хванал през гърба на вертикалите).Тук не съм съгласен. не може рафтовете да се държат само на винтовете в единия край. Ще ги удари някой с буркан отдолу и ще се изкривят винтовете. Дори и да не се счупи ще се получи луфт и ще "почукват"
bimbaeco написа: Като лепиш дърво, не трябва да допускаш влакна да вървят в перпендикулярни посоки, защото така спираш сезонното разширение и свиване и може да се стигне до спукване. Твоите рафтове не са чак толкова широки, но въпреки това не бих ги лепил така, ако бях на твое място.За това не бях помислил. По спомен дървото се разширява перпендикулярно на влакното. Т.е. 15-те сантиметра на дълбочина ще се променят. Бих могъл да ги хвана с един винт близо до външния край. Ще пробия дупка на орнамента колкото винта да влиза свободно и ще разклатя малко дрелката в посока на разширението. Ако не го лепя мога от време на време да го разглобя за освежаване - шкурка, лак ...
Въпрос: Безира не намалява ли малко разширението на дървото?
Дай пример за това "цианоакрилатно лепило". Колкото до МОМЕНТ - с тая марка има пълна гама лепила. От секундни, през епоксидни до лепило за дърво.
Като каза МОМЕНТ - не купувайте това лепило. Притискане за 10 сек. не върши работа. За 10 мин или 10 часа също. Нищо не става от него:

Ей това е бързото лепило за дърво.
Между другото ...
bimbaeco написа:Като тръгнеш да го сглобяваш, по-добре използвай остър ръчен трион, отколкото прободен. Ще се изненадаш колко е пирятно и колко право се реже. Не е лошо да си купиш и едно длето.Взех си това трионче:
http://www.tashev-galving.com/116+ZML+0 ... 0%B5%D0%BB
За нещастие снимката е грешна и триончето не е за плоско рязане (flush trimming). Но за сглобки е идеално. За още по-голямо нещастие го нямах като правих сглобките на етажерката. Измъчих се. Пилих като ненормален след зегето. Другата седмица ще ми донесат длета, ренде и трион с широк лист - предполагам ще става за право рязане. Само че не е точен от 30 години
bimbaeco
- майстор
- Мнения: 1217
И лаковете и безирът намаляват сезонните движения, защото запечатват порите, но нищо не ги спират напълно. Ако в стаята температурата и влажността са постоянни, едва ли ще има проблем.
Аз съм правил две такива етажерки и не съм ги завинтвал (сглобката е стегната), но ако се притесняваш, това с разхлабената дупка и винта ще свърши перфектна работа.
Браво за инструментите, идеални са за работа на балкона
Аз съм правил две такива етажерки и не съм ги завинтвал (сглобката е стегната), но ако се притесняваш, това с разхлабената дупка и винта ще свърши перфектна работа.
Браво за инструментите, идеални са за работа на балкона
npelov
- специалист
- Мнения: 330
Под цианоакрилатно имам предвид лепило тип каноконлитАми кажи канаконлитаз от тоя чешит съм виждал течно и гелово.
Браво за инструментите, идеални са за работа на балконаТе са идеални, но има малък проблем - праха. Балконската врата не се затваря добре. Прах има навсякъде в стаите независимо от положението на вратата. Ще пусна отделна тема за това
Мажи с Осмо или някакво по евтино олио от англия (Danish oil) и забравяй за случая с покритието и.Тъкмо мислех да те питам какво евтино има в датското масло за 37 лв. на литър и видях цените на Осмо ... Какво им е толкова хубавото на тия Осмо?
Фитилчо
- майстор
- Мнения: 2705
Хубавото на Osmo е , че не е стигнало цената на Rubio
За мен от Rubio по красиво няма ...

Финиша който остава олиото не може да се сравни с нито една течна пластмаса, която искаш да даваш ти. Олиото позволява да "пипаш" дървото, вместо някой пластмасов лак
и освен това вади много по добре фладера.
Тва долното е от онези плоскости дъбови, които си гледал в Баухаус и е мазано с Рубио . Горното е сурово Мербо
За мен от Rubio по красиво няма ...
Финиша който остава олиото не може да се сравни с нито една течна пластмаса, която искаш да даваш ти. Олиото позволява да "пипаш" дървото, вместо някой пластмасов лак
Тва долното е от онези плоскости дъбови, които си гледал в Баухаус и е мазано с Рубио . Горното е сурово Мербо
npelov
- специалист
- Мнения: 330
Фитилчо написа:Хубавото на Osmo е , че не е стигнало цената на RubioАз от опит разбрах, че на снимка не можеш да видиш добре финиш на дърво. Може да добиеш елементарна представа, но не се вижда много. Освен това на долната е объркан баланса - гледам на същото място е снимана, а синее.![]()
За мен от Rubio по красиво няма ...
![]()
Финиша който остава олиото не може да се сравни с нито една течна пластмаса, която искаш да даваш ти. Олиото позволява да "пипаш" дървото, вместо някой пластмасов лаки освен това вади много по добре фладера.
Тва долното е от онези плоскости дъбови, които си гледал в Баухаус и е мазано с Рубио . Горното е сурово Мербо
Между другото аз дъбови плоскости в баухаус не видях. Само работни плотове широки 60-80 цм (на око) и около 3 см дебели. Имаше букови плоскости.
Тема "Рафт за подправки за кухня" | Включи се в дискусията:
Сподели форума:
Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:
Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook:
Имаш нужда от подходящ професионалист за дома?
- Преустройство, ремонт и реновиране
- ↳ Вашите ремонти
- ↳ Кухня
- ↳ Баня
- ↳ Дневна
- ↳ Спалня
- ↳ Детска
- ↳ Градина
- ↳ Коридор
- ↳ Тераса и балкон
- Направи сам
- ↳ Направи сам
- ↳ Ремонтирай сам
- ↳ Къде е по-евтино?
- ↳ Дърводелство
- ↳ Ел. инструменти
- ↳ Металообработване
- ↳ Конкурс "Направи сам 2012"
- Строителство
- ↳ Всичко за вилата
- ↳ Къщи
- ↳ Саниране
- ↳ Хидроизолация
- ↳ Пасивни и нискоенергийни сгради
- Сухо строителство
- ↳ Окачени тавани
- ↳ Преградни стени и предстенни обшивки
- ↳ Сухи и повдигнати подове
- ↳ Декоративни елементи - колони, трегери, сводове и др.
- ↳ Всичко за гипскартона и гипсфазера
- Въпроси и Отговори
- ↳ Полезни съвети
- ↳ Автомобили
- ↳ Партньори
- ↳ Боядисване и Декориране
- ↳ Вентилация, климатици и термопомпи
- ↳ Водоснабдяване и канализация.
- ↳ Всичко за ремонта
- ↳ Електротехника
- ↳ Отопление
- ↳ Газификация
- ↳ Електроника и Схеми
- ↳ Газобетон
- ↳ От всичко по малко
- ↳ Компютри и периферия
- ↳ Уеб дизайн, PHP, MySQL, JavaScript, HTML..
- ↳ Мобилни устройства, GSM-и
- ↳ Нека се запознаем
- ↳ Recycle Bin
- Статии
- ↳ Практични решения
- ↳ Качване на снимки
- ↳ Какви статии искате?
- ↳ Готварство, туршии и зимнина
- ↳ Отмора и шеги
- ↳ От нищо нещо
- ↳ Не е за вярване
- ↳ Литература
- ↳ Връзки към Интересни сайтове
- Магазин
- ↳ Препоръки и Мнения за он-лайн магазина
- ↳ Крадeни инструменти !!!
