• 1
  • 41
  • 42
  • 43
  • 44
  • 45
  • 137
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
volero - специалист
Имам следния въпрос, проблем ли е да се изолира цирколационната помпа на слънчевата система трябва ли й някакво охлаждане или нещо подобно ?
Andri01 - майстор
Даже е желателно помпата да е термоизолирана. Има фабрични с-ми и помпени групи,които са в изолация.
lov - майстор
Andri01 написа:
С дистанционен термометър,Юли месец,изходяща тръба/ най-високия край/,празен СК 156гр.! А за корозията-имах големи проблеми с корозията в серпентините на един "Теси" / до като не го върнах/. И тогава преправих малко с-та - да не вкарва допълнително въздух във водата при работа на помпата. Но...въпрос на вкус,и мерак да се бъзика човек! Малей,то рЪкиено време станало,бе!:) :partyman:
Аз за това и държа на отворена система. И понеже съм сигурен какви са ми тръбите на серпентината ръгам смело. Една шепа калиев бихромат за инхибитор и забравяш за ръждата.
А за помпата препоръчително но въпрос на мераци. Табълцето е хубаво да се проветрява. Моята съм я закачил зад панела и хич не ми пука за загуби че не е изолирана. Слънце бол :)
nasttii - специалист
Здравейте,един въпрос как да свържа 2 панела.Ето примерна снимка
Прикачен файл:
Без име.jpg
Без име.jpg (17.3 KиБ) Видяна 2347 пъти
Найко - напреднал
Свързвaш пaнелите успоредно , кaкто нa фигурa 1 , aко пaнелите ти сa еднaкви по рaзмер , мaркa и т .н . и полследовaтелно , кaкто нa фигурa 2 , aко сa рaзлични , т.е. , aко имaт рaзлично хидрaвлично съпротивление .
Evgeniy - майстор
При еднакви панели паралелното свързване дава повече дебит при определена температура, а последователното - по-висока температура при по-малък дебит.
nasttii - специалист
Забравих да кажа,че панелите са еднакви и ще правя дрейнбек система.Кое свързване да направя 1 или 2?
Andri01 - майстор
Първото. А ако ти се играе повечко-сложи допълнителни кранове и зимата да ги превключваш последователно,когато слънцето е по-слабо.
nasttii - специалист
За свързването един за друг с маркуч за парно ли да го направя или има други начини?
шоп - майстор
При положение, че ще правиш дрейнбек, може да ги вържеш с тръба с ал. вложка. Само си спазвай наколоните

Успехи.
  • 1
  • 41
  • 42
  • 43
  • 44
  • 45
  • 137

Тема "Помощ при избор на вид слънчев колектор ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: