Бе за умишлен палеж съм съгласен, макар че човек като е решил... Ама с мълнията обикновено има обилен дъжд 

LazarGanev написа: ... Нека някой да каже как стои въпроса с мълниите и металните кереди - не е ли по-зле, или е по-добре? ...Не мисля, че има някакво значение. Един куп сгради във високите части на планините, където мълниите не са рядкост, са с ламаринени покриви ...
Marinchi написа:Здравейте, предстои ни построяването на еднофамилна къща и сме изправени пред голямата дилема с какво покритие да реализираме скатния покрив.Тук дъвчим въпроса с покривите.
Продължавам да изчитам десетки статии за керамични, биумни, бетонени, железни и други видове керемиди.
Ще помоля всички компетентни по темата да изразят мнение
За сега известните са че скатния покрив ще е от дървена конструкция проектиран за натоварване с керамични керемиди.
Аз клоня към битумни керемиди заради следните неща (ниска фира, по-ниска цена, по-лесно изпълнение).
Това е моето мнение получено от изчитане на статии, Ще се радвам някой, който е изпълнявал различни видове покривни кострукции да даде мнение, цени и т.н.
Вадим Владимиров написа: Тук дъвчим въпроса с покривите.Гледам там по-скоро като конструкции го даваш, беше ми много полезно. А керемиди съм си харесал полимерно-пясъчни /пластмасови/. По-леки и супер здрави са, не са скъпи, само не знам колко са трайни. На 8 години съм ги виждал, не са мръднали. Който знае нещо повече, да казва.
koveslav написа:Моят покрив е с керамични български керемиди и е на 40 години.До сега веднъж сме сменяли улуци и два пъти обшивки на комините и крайната обшивка към калкана.Чак сега може да се каже,че вече ще плануваме основна подмяна на всички керемиди и капаци.Т.е.-до сега проблемите са все в металните детайли.Ако трябва да отложа ремонта по някаква причина,пак мога да пусна майсторите пак да го претърсят и да закърпя положението за още няколко години.Явно не си проучил пазара достатъчно.
В строителството баща ми и дядо ми са ме научили че истината е в местната традиция.Нещата се правят така,както местния климат го налага и са изпитани от времето-трябва да имаме стрехи на покривите,трябва да имаме стабилни мазилки,трябва покрива да е с негоримо покритие и по възможност керамичен.....
Наблюдавам ремонти на новопостроени сгради на по 5,10,15 години и все "майсторите са виновни".На мен ми се струва,че проблемите винаги са в неподходящите за нашия климат(имаме много големи температурни амплитуди) материали и нови моди в строителството.
Ако я има старата българска керемида,аз пак бих заложил на нея и със сигурност следващия ремонт щеше да е след мен.Но сега сме пред същата дилема като автора на темата,защото на пазара е само модерното,но недоказано още във времето.......
Сподели форума:
Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:
Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: