geriko написа:Колега тук съм писал моя опит от февруари я имам горелката viewtopic.php?f=10&t=48270&start=40LazarGanev написа:http://forum.napravisam.bg/forum/viewto ... 64#p686064Здравей искам да попитам имате ли мнение за котли и горелки на пелети с марката Golden Fire решил съм да се оборъдвам с такава система но немога да намеря мнения за нея предлага се на много изгодна цена в комплект.
Благодаря предварително.
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
filip_n
- специалист
5329 мнения в "Котел на пелети?"
димитар кисиов
- специалист
- Мнения: 263
Някои имали наблюдения как са оризовите пелети от с. Белозем
stefan33
- специалист
- Мнения: 125
Някой може ли да каже какъв е този котел? Много прилича на Фероли.Снимката е от един сръбски форум и доколкото го преведох с тези турбулатори е свалил Тдг с 40 градуса.Така че смятам и аз да мушна едни такива тенекийки - тъкмо имам подходящи алуминиеви за целта, а отражателната плоча съм я слагал и не забелязах някакъв ефект.Майката му е в турбулаторите - да забавят и да завихрят газовете.
И как ще е по-добре да се поставят - изправени или легнали като втората рисунка?
И как ще е по-добре да се поставят - изправени или легнали като втората рисунка?
Прикачен файл
Без име.png (14.25 KиБ) Видяна 2281 пъти
Последна промяна от stefan33 на пон юли 27, 2015 4:13 pm, променено общо 1 път.
syncho
- майстор
- Мнения: 1417
Помисли първо как ще ги чистиш тия като се набият с пепел. Искат редовно почистване, защото на един котел човекът не си го беше чистил един сезон и пепелта беше станала бетон. Едвам успяхме да освободим турболаторите, които бяха фабрично производство. Само мога да си представя как ще блокират самоделките.
stefan33
- специалист
- Мнения: 125
syncho написа:Помисли първо как ще ги чистиш тия като се набият с пепел. Искат редовно почистване, защото на един котел човекът не си го беше чистил един сезон и пепелта беше станала бетон. Едвам успяхме да освободим турболаторите, които бяха фабрично производство. Само мога да си представя как ще блокират самоделките.Много лесно - дърпаш ги и ги вадиш, те стоят свободно.Като не го чистиш цял сезон представям си на какво е заприличал котела.По принцип самия производител препоръчва в месеца един път да се чисти. Аз го чистя всяка неделя.
Последна промяна от stefan33 на пон юли 27, 2015 4:18 pm, променено общо 1 път.
шоп
- майстор
- Мнения: 9922
Тези на снимката вършат перфектна работа. Идин чех е направил 6 вида турболатори на виадрус ( по спомен цитирам котела) и съответно е направил замерваня на температурата на димните газове. Тези са под тест номер 3 са най-удачните според него
Тестовете обаче са с универсална полска чугунена горелка на въглища
Тестовете обаче са с универсална полска чугунена горелка на въглища
Прикачен файл
13806.jpg (88.45 KиБ) Видяна 2259 пъти
stoyanstoyan
- специалист
- Мнения: 101
Здравейте,
Бихте ли ми казали ,дали на пиролизен котел атмос dc32 може да се сложи горелка.
Бихте ли ми казали ,дали на пиролизен котел атмос dc32 може да се сложи горелка.
Тема "Котел на пелети?" | Включи се в дискусията:
Сподели форума:
Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:
Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook:
Имаш нужда от подходящ професионалист за дома?
- Преустройство, ремонт и реновиране
- ↳ Вашите ремонти
- ↳ Кухня
- ↳ Баня
- ↳ Дневна
- ↳ Спалня
- ↳ Детска
- ↳ Градина
- ↳ Коридор
- ↳ Тераса и балкон
- Направи сам
- ↳ Направи сам
- ↳ Ремонтирай сам
- ↳ Къде е по-евтино?
- ↳ Дърводелство
- ↳ Ел. инструменти
- ↳ Металообработване
- ↳ Конкурс "Направи сам 2012"
- Строителство
- ↳ Всичко за вилата
- ↳ Къщи
- ↳ Саниране
- ↳ Хидроизолация
- ↳ Пасивни и нискоенергийни сгради
- Сухо строителство
- ↳ Окачени тавани
- ↳ Преградни стени и предстенни обшивки
- ↳ Сухи и повдигнати подове
- ↳ Декоративни елементи - колони, трегери, сводове и др.
- ↳ Всичко за гипскартона и гипсфазера
- Въпроси и Отговори
- ↳ Полезни съвети
- ↳ Автомобили
- ↳ Партньори
- ↳ Боядисване и Декориране
- ↳ Вентилация, климатици и термопомпи
- ↳ Водоснабдяване и канализация.
- ↳ Всичко за ремонта
- ↳ Електротехника
- ↳ Отопление
- ↳ Газификация
- ↳ Електроника и Схеми
- ↳ Газобетон
- ↳ От всичко по малко
- ↳ Компютри и периферия
- ↳ Уеб дизайн, PHP, MySQL, JavaScript, HTML..
- ↳ Мобилни устройства, GSM-и
- ↳ Нека се запознаем
- ↳ Recycle Bin
- Статии
- ↳ Практични решения
- ↳ Качване на снимки
- ↳ Какви статии искате?
- ↳ Готварство, туршии и зимнина
- ↳ Отмора и шеги
- ↳ От нищо нещо
- ↳ Не е за вярване
- ↳ Литература
- ↳ Връзки към Интересни сайтове
- Магазин
- ↳ Препоръки и Мнения за он-лайн магазина
- ↳ Крадeни инструменти !!!
