Относно процесите както си ги описал вероятно се получава нещо такова и аз съм на същото мнение че опасността не е чак толкова голяма колкото се описват и я отдавам повече на маркетингов трик да ти пробутат още малко защити и един ЮПС ако може.
Така че по нищо не ни се различават мненията по въпроса. И при затворена и при отворена система има образуване на пара. Но и при отворената много е лесно пак да я върнеш обратно.
Температурите които достига при моя панел освен с датчика който е вътре съм го мерил и с външен индиректен термометър. Той показва малко повече но го отдавам на отражениета от другите елементи. Та едвали и разлика от още няколко градуса ще е съществена.
И като сме почнали дай да направим една съпоставка и на помпените усталъци.То се видяло че с панелите скоро няма да достигнем до консенсус и дай да ги оставим за малко на мира. Каква е разликата в една помпа дето на нея е написано че е соларна и на такава за парни инсталации. Надявам се да включиш и китайските ако си имал вземане и даване с тях.
п.п. Малко извън темата и да не занимаваме повече колегите с прословутия газов котел със соларен режим. Та за него още си пазя преписките със фирмата и големите реклами че са единствените които предлагат в момента такова чудо на пазара и няма аналог. И като са решили да печелят със закупуването на фирмата и да продават от собствено име поне да си бяха сложили ламаринка на задника за да не им се налага да търсят и вазелинче после.
Грешки стават ама то да беше само това щото имам поглед и на много друга тяхна техника дето само ядове бера и не става да се уповаваш само на голямото име на марката.
Температурите които достига при моя панел освен с датчика който е вътре съм го мерил и с външен индиректен термометър. Той показва малко повече но го отдавам на отражениета от другите елементи. Та едвали и разлика от още няколко градуса ще е съществена.
И като сме почнали дай да направим една съпоставка и на помпените усталъци.То се видяло че с панелите скоро няма да достигнем до консенсус и дай да ги оставим за малко на мира. Каква е разликата в една помпа дето на нея е написано че е соларна и на такава за парни инсталации. Надявам се да включиш и китайските ако си имал вземане и даване с тях.
п.п. Малко извън темата и да не занимаваме повече колегите с прословутия газов котел със соларен режим. Та за него още си пазя преписките със фирмата и големите реклами че са единствените които предлагат в момента такова чудо на пазара и няма аналог. И като са решили да печелят със закупуването на фирмата и да продават от собствено име поне да си бяха сложили ламаринка на задника за да не им се налага да търсят и вазелинче после.
