Проблема идва от желанието на производителите да продават стоката скъпо. За това ги кръщават с невероятни "високоефективни" имена.
Имам май такава помпа йонос пико и освен, че е красива е и много скъпа. Вярно ще пести по едни 5...10W на час и погледнато в числа ..
0.01кw
9 часа работа
30 дена месено
0.20ст за киловат
0.01х9х30х0.20=0.54лв средна цена за месец.
Е средно месечна икономия от 0.54лв е смешно за помпа с цена 300...400лв.
Дотам с великите продукти.
Иначе е много компактна и красива.
Лошо е ако се повреди - едва ли има много възможност за ремонт като я гледам.
Имам май такава помпа йонос пико и освен, че е красива е и много скъпа. Вярно ще пести по едни 5...10W на час и погледнато в числа ..
0.01кw
9 часа работа
30 дена месено
0.20ст за киловат
0.01х9х30х0.20=0.54лв средна цена за месец.
Е средно месечна икономия от 0.54лв е смешно за помпа с цена 300...400лв.
Дотам с великите продукти.
Иначе е много компактна и красива.
Лошо е ако се повреди - едва ли има много възможност за ремонт като я гледам.
