• 1
  • 90
  • 91
  • 92
  • 93
  • 94
  • 154
Всички имаме коли, нали ?
toolegittoquit - майстор
bigdragon написа:
Толкова се слага при едно зареждане и няма нужда да слагаш диагностичен кабел, за да си екологичен.
Ужас.
Diesel exhaust fluid - which is best known to fleet operators as AdBlue, although that is a commercial trademark - is designed to treat exhaust gases and help vehicles meet stringent exhaust emissions standards.
Car and LCV diesel exhaust fluid tank capacities range between 18 and 31 litres and the fluid costs around £1.10 per litre. Typically a vehicle may need fluid levels topped up 50-100% at a service, although volume usage is linked to vehicle loading, environmental conditions and driving style with the smoother the style the longer the liquid will last.
Тук дават цена от около 1.1 британска лира за литър. Другаде съм гледал, че може да падне до 0.6Е при големи разфасовки като варели.
bigdragon - майстор
Андрешко,
Продължаваш да гледаш само цените, а не това което седи зад тях.
Явно си загубена кауза |лош материал|.....
toolegittoquit - майстор
bigdragon написа:
Андрешко,Продължаваш да гледаш само цените, а не това което седи зад тях. Явно си загубена кауза |лош материал|.....
Аз чета 1.1 лира/литър, ти ми казваш 100лв/литър. Не знам и на какви интервали се заменя това. Не си прав въобще за материала и каквото и да е било. Защото когато не можеш да си го позволи човек, каквото и да стои, не може да си го позволи. И още повече, че газта ми няма проблем с емисиите, които са пъти по-ниски от дизелов автомобил специално в тая част. Гледам, че си голям екологист, ЕГР не ти бил наред и си го ремонтирал чак. Обаче истината е добавяне на такива системи създава ли един по-надежден автомобил, какво става със скритите експлоатационни разходи за разни такива течности и каква надеждност внасят те. Особено когато цената не е маловажна.
ivanovbg - майстор
Тинки, не е хубаво да се хвалиш как разхода на колата ти е от голяма важност. По добре се помъчи и почни да се хвалиш с това, че разхода на колата ти е станал маловажен.

:partyman:
turbocharged - специалист
AdBlue и Eolys са различни неща. AdBlue се използва основно в камионите EUR5. В леките коли го има в BlueTec на Mercedes. S G ML class 350 cdi от 2012 г. Вентото ти струва по-малко от крушката на фара на такава кола. BlueTec има разход около 1 л. на 1000 км. Цената му е под 1 лв. AdBlue се впръсква в катализатора за да свали азотните окиси. Отделно си има филтър за твърди частици
Eolys е добавка за Hdi с филтър за твърди частици FAP. Peugeot, Citroen, Ford, Mazda. Намира са в отделен малък резервоар до основния 3 или малко повече литри. Достатъчни са за 100-120 000 км. 3 литра са грубо 300 лв. Добавката се "накапва" автоматично от помпа в резервоара с нафта след всяко зареждате. Целта на добавката е сваляне на температурата на горене на саждите в филтъра за твърди частици.
Kirilpm - специалист
Пука ли му на нашия тарикат че са различни,той най-обича да мрази,та в този ред на мисли всички по-нови коли от вентото за гадни ненадеждни и скъпи,а всички по-стари от вентото са неикономични и замърсяват много.С две думи открил е златната среда.И за да спиш спокойно колега,ще те успокоя че почти всички коли работят и при неизправен ЕГР и когато блокира този клапан няма да останеш на пътя.Ремонта му в повечето случаи се решава с почистване с препарат на стойност 5-10лв.А твоето свръхнадеждно венто едно дефектирало стъпково моторче може да те направи див и щастлив на пътя,като почне на всеки светофар да се изрязва колата или да гасне самопроизволно,та много те моля когато правиш реклама,съобразявай се че останалите не пасат трева.
stivemaster - майстор
Адблу и Блутек е едно и също - разтвор на урея (карбамид) 32.5% ,струва повече от 1 лв. и разхода му е 5% от разхода на двигателя по книжка, всъщност е по голям.Технологията е въведена като по евтино решение, още за покриване на Евро 4,след което остава в Евро 5 и 6.
Chefo77 - майстор
Абе пичове, Тинки нещо зачезна. Дано няма нещо общо с дъжда, да е замръкнал нейде из пътищата, че с това делко ... :lol: :razz: :razz:
nv952 - майстор
Дъжд?
... :lol:
В Бургас чакам слънце :?
То не бяха кодове,чи червени,чи оранжеви :lol:
А 1 капка дъжд не е паднала при нас :finga:
toolegittoquit - майстор
Chefo77 написа:
Абе пичове, Тинки нещо зачезна. Дано няма нещо общо с дъжда, да е замръкнал нейде из пътищата, че с това делко ...
Сложих торбичка върху делкото. Дъжд няма. Вятър и студ - да. :oops:
  • 1
  • 90
  • 91
  • 92
  • 93
  • 94
  • 154

Тема "Измами с разход на гориво." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: