Най - вълнуващия въпрос зимно време.
filmatoplo
- майстор
5329 мнения в "Котел на пелети?"
KillindSpree
- помощник
- Мнения: 10
6osi6
- майстор
- Мнения: 1416
rosso666 написа:Ами щом градусите са около 100 градуса си мисля че има добро топлоотдаванеТази схема е по-добра.
viewtopic.php?f=10&t=49704&start=40
При теб има влошено топлоотдаване от плочата пред горелката - пламъкът не загрява директно водата, а високата температура, вместо да се охлади от студената вода, се разсейва от плочата и чак след това се предава на водата. Имаш и един запушен ход, което също е минус, и ако помпата ти работи на максимални обороти, водата от радиаторите ще идва с 4-5 градуса по-топла, от колкото когато работи на минимални. Това влошава топлообмена още повече. Колкото по-студена е водата която влиза в котела, толкова по-голям топлообмен ще има.
filmatoplo
- майстор
- Мнения: 17842
До колегата който си хареса котел Фероли , притеснява ме само киловатите 48 които искаш , тази мощност на пелетната горелка която се монтира е Р12 на която минималната мощност е 30 клв прекалено голяма -разхода също .Котела не изглежда лош но само визуално .Ако не съм разбрал -за каква площ ти е необходим , на пелети ли ще се ползва .
KillindSpree
- помощник
- Мнения: 10
filmatoplo написа:До колегата който си хареса котел Фероли , притеснява ме само киловатите 48 които искаш , тази мощност на пелетната горелка която се монтира е Р12 на която минималната мощност е 30 клв прекалено голяма -разхода също .Котела не изглежда лош но само визуално .Ако не съм разбрал -за каква площ ти е необходим , на пелети ли ще се ползва .Няма да е 48кв трябвами 30кв , ще се отоплява около 250кв с изолация и пвц дограма .Този котел много ли ще харчи око е на пелети ?
filmatoplo
- майстор
- Мнения: 17842
Ако ще е само на пелети си вземи стоманен котел -Грейко комплект с горелката ,или котел Бош с горелка Грейко или ГП4 .Феролито има по слабо кпд -спада към събратята си -Виадрус , Симе и тем подобни чугунени котли .Горелките Фероли също са с по малко функции и с по висока минимална мощност -с което са леко по не икономични .Ако чак толкова държиш на този котел -гледай да не ти продадът с голямата горелка Р12 -прекалено мощна за 250 кв м , Р7 е достатъчна .
KillindSpree
- помощник
- Мнения: 10
От този имаш ли впечатления http://www.rubin2001bg.com/product.php?id=150 не е ли по добър от грейкото , като разход го дават по малко
Evgeniy
- майстор
- Мнения: 1331
И на мен ми се видяха интересни, но прочети упътването...
На 23 страница има 2 текста, с които се "застраховат":
! Ако се използват пелети с ниско качество с неорганични примеси (пръст, пясък), с
времето ще се стигне до тяхното отлагане под формата на „силикатни“ утайки. Същите
могат да се отстранят само ръчно, което на практика означава чистене на котела, ако е
необходимо, и по няколко пъти на ден. Котелът няма да функционира правилно.
! Този котел е предназначен за чисти дървени пелети без никакви примеси. Изгарянето
е по – качествено и експлоатационният период на горелката на котела се удължава.
На 23 страница има 2 текста, с които се "застраховат":
! Ако се използват пелети с ниско качество с неорганични примеси (пръст, пясък), с
времето ще се стигне до тяхното отлагане под формата на „силикатни“ утайки. Същите
могат да се отстранят само ръчно, което на практика означава чистене на котела, ако е
необходимо, и по няколко пъти на ден. Котелът няма да функционира правилно.
! Този котел е предназначен за чисти дървени пелети без никакви примеси. Изгарянето
е по – качествено и експлоатационният период на горелката на котела се удължава.
filmatoplo
- майстор
- Мнения: 17842
Много добре се държи котела с горелката , особено съм удивен от 30ката като котел .
Тема "Котел на пелети?" | Включи се в дискусията:
Сподели форума:
Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:
Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook:
Имаш нужда от подходящ професионалист за дома?
- Преустройство, ремонт и реновиране
- ↳ Вашите ремонти
- ↳ Кухня
- ↳ Баня
- ↳ Дневна
- ↳ Спалня
- ↳ Детска
- ↳ Градина
- ↳ Коридор
- ↳ Тераса и балкон
- Направи сам
- ↳ Направи сам
- ↳ Ремонтирай сам
- ↳ Къде е по-евтино?
- ↳ Дърводелство
- ↳ Ел. инструменти
- ↳ Металообработване
- ↳ Конкурс "Направи сам 2012"
- Строителство
- ↳ Всичко за вилата
- ↳ Къщи
- ↳ Саниране
- ↳ Хидроизолация
- ↳ Пасивни и нискоенергийни сгради
- Сухо строителство
- ↳ Окачени тавани
- ↳ Преградни стени и предстенни обшивки
- ↳ Сухи и повдигнати подове
- ↳ Декоративни елементи - колони, трегери, сводове и др.
- ↳ Всичко за гипскартона и гипсфазера
- Въпроси и Отговори
- ↳ Полезни съвети
- ↳ Автомобили
- ↳ Партньори
- ↳ Боядисване и Декориране
- ↳ Вентилация, климатици и термопомпи
- ↳ Водоснабдяване и канализация.
- ↳ Всичко за ремонта
- ↳ Електротехника
- ↳ Отопление
- ↳ Газификация
- ↳ Електроника и Схеми
- ↳ Газобетон
- ↳ От всичко по малко
- ↳ Компютри и периферия
- ↳ Уеб дизайн, PHP, MySQL, JavaScript, HTML..
- ↳ Мобилни устройства, GSM-и
- ↳ Нека се запознаем
- ↳ Recycle Bin
- Статии
- ↳ Практични решения
- ↳ Качване на снимки
- ↳ Какви статии искате?
- ↳ Готварство, туршии и зимнина
- ↳ Отмора и шеги
- ↳ От нищо нещо
- ↳ Не е за вярване
- ↳ Литература
- ↳ Връзки към Интересни сайтове
- Магазин
- ↳ Препоръки и Мнения за он-лайн магазина
- ↳ Крадeни инструменти !!!