Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
crez - майстор
FM STEREO написа:
Трябва ти ето ТОВА и някой който да ти го свърже!
Колега, това е за двигатели с ротор на късо, а доколкото си спомням ръчните циркуляри са четкови с навит ротор. Може и да бъркам.
fikata - майстор
Колега, това е за двигатели с ротор на късо, а доколкото си спомням ръчните циркуляри са четкови с навит ротор. Може и да бъркам.
Колега, при електрозадвижванията и конструирането на ел.двигателя им има параметър според предназначението му. Параметърът е ПВ - продължителност на включване/да не се бърка с пускател въздушен/ Този параметър е свързан с продължителността на работа и пауза на задвижваната машина и изразява съотношението между времената за работа и пауза.Т.е времето за натоварване на двигателя и времето за което температурата му на намотките и мех.части спада до нормалната.Изразява си математически като коефициент или процент.
При ръчните електрически инструменти се предполага, че паузата е по-голяма от тази за разлика от ел.задвижването на стационарна машина в производството.
Това важи най вече за ръчните/преносими/ ел инструменти предназначени за бита.
При професионалните такива вече този коефициент е друг. Т.е не се разчита на паузата.
По тази причина при тях има и вградена ел.защита от претоварване на двигателя. Освен нея и другите екстри и изпълнения цената им е в пъти по висока от тези предназначени за масова употреба.
Иначе всеки ел.двигател дали е с ротор на късо или е колекторен има нужда от защита - освен от к.с. и от претоварване /продължително отделяне на топлина при продължително протичане на ток в него по голям от номиналния, за който е конструиран/.

По темата:
Промяната предназначението на един ръчен циркуляр от ръчен в стационарен режим може би е свързано с увеличаване на продължителността му на работа без пауза. Дали има ел защита от претоварване при продължителна работа този инструмент също не знаем.
По тази причина захранването му чрез въздушен или моторен пускател е универсално предложение.
Последна промяна от fikata на вт мар 22, 2016 2:21 pm, променено общо 1 път.
4px
Понеже виждам все още има интерес - циркуляра е Makita 5704R:

http://www.amazon.co.uk/MAKITA-5704RK-1 ... B000NDCXX6

http://www.makita.biz/product/category/ ... e_view.pdf

Интересното е, че в официалния сайт пише 1100W, но дори на кутията и на самия циркуляр пише 1200. Както и да е, за жалост не виждам по-подробна информация, а и не съм търсил. Честно казано е по-скоро за хоби работа, отколкото за много продължителна употреба. Използвам такъв най-вече поради две причини - финансова и пространствена - нямам къде точно да поставя голяма маса с настолен циркуляр.
GL78 - специалист
Фаза- тотал стоп (3А даже са много защото той работи в оперативната верига)- пуск с бутон (разбирай пускател)- нула. Това е. Даже тази схема е добра, че трябва да освободиш първо тотал стопа та пак да вкл контактора- да не стане беля! За контактор КВ-0, а към него си има и термозащита за моторчето. Какви са тези 70лв. на голият ни ...?

Тема "Последователно свързване на циркуляр със стоп бутон и превключвател" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: