gnt69 написа: Разхода от 1.5 до 5 кг на час. Всички скъпи котли горят пелети клас А от 400+ лева.Разхода както казаха няколко хора вече зависи изключително много от топлинните загуби на отопляемото жилище.
Относно другото за пелетите - аз не знам котел, който да не гори "пелети клас А от 400+ лева".
Трифон П.Трифонов написа:.....,мисля че няма да гори добре с всякакви пелети,щото Сънчо съобщи за инсталаторско меню.Демек-не можеш да променяш настройки,според качеството на пелетите.Да, има сервизно меню, но не съм казвал, че не могат да се правят настройки, за да се регулира горенето. Могат да се правят настройки на база количеството пелети, което се пуска. Все пак горивния процес е отношение от количеството гориво и въздуха. Може да се настройва +/- 30% пелети.