Съвети от майстори за майстори. Полезни проспособления и инструменти.
шоп - майстор
Никога не ми е хрумвало идеята с монтажната пяна:-) Колегата lov, както винаги дава интересно и креативно решение.

emosms има много голям избор на монтажни пяни и такива за лепене на ТИ, които не се нуждаят от пистолет.
Днес пазарувах от голям стропителен маркет и видях, че се продават пистолети за пяна с цена 12.99лв ( или 13.99) не запомних точно.

Замислих се дали да си купя един, но реших, че за 4-5 работа с пяна годишно няма смисъл. Пяна с тръбика на мен ми върши перфектна работа.

П.П за пистолета трябва и чистител да се закупи.

П.П.П може да съм от старата генерация, но в четворка използвам не дюбел, а шестоъгълно буково или дъбово дърво, намазано със строителен гипс и набито здраво в отвор разпробит без удар.
Gnus - специалист
И аз не съм го решавал лично тоя проблем, но се сетих, че имаше една такава тема във форума, даже с видеа. Дано е полезна:
http://forum.napravisam.bg/viewtopic.php?t=48576
VLADO66 - майстор
С тази пяна няма да има проблем. Става много твърда като раздуе http://markita.net/pyana-poliuretanova-bizon-700ml.html
VLADO66 - майстор
С тази пяна няма да има проблем. Става много твърда като раздуе http://markita.net/pyana-poliuretanova-bizon-700ml.html
emosms - специалист
Сега ходих до прословутия магазин маркита, по обяд.

И ... нищо не взех, няма дюбели фишер в съседния.
Пяна, не взех.. казаха ми че има химически анкер на другия щанд (другия корпус).

Химическия анкер, продавачката ми каза че тр. здрав пистолет за силикон, моя е боклук.
Също каза, че може да го ползвам и без чорапче.
Един от клиентите в магазина случайно слушаше, и ми каза, че без чорапче нищо не става, пробвал е в кухи тухли.

Чорапчета Ф10 щяли да им докарат утре :D.

С пяната не знам, но целта не е дюбела да не се вади. Целта е винта да стенге, и то здраво.
Ще се монтират мебелни окачвачи, чиито диаметър на отвора е значително по-голям от стеблото на винта.
Всичко стяга чрез една квадратна шайба и здраво притискане.
Химическия анкер, с пластмасовото чорапче нямам идея колко здраво ще е, като дюбела основно е във въздуха и около него няма нищо, освен чорапчето със лепилото.
Като го стегна, колко ще го стяга, за да не превърти винта, нямам идея.

Дотук шкафове по стени не бях монтирал в друго освен бетон (късмет). Там имах други проблеми, като слагам дюбели каквито намеря в торбата (за тухла) и примерно скъсам винта като стягам, или му прецакам главата (кръстата).

Ама тази стена..., пък и после и друга ще има такава със сигурност...
radius - майстор
emosms написа:
С пяната не знам, но целта не е дюбела да не се вади. Целта е винта да стенге, и то здраво.
Огледай хубаво какви винтове слагаш. Има на пръв поглед масивни, но резбата им една такава обла и при стягане приплъзват в пластмасовия дюбел.
Иначе за бойлер съм си правил навремето смес от рядък цимент и с една туба от кетчуп шприцвах, но това е трудно за много отвори.
zmiori - специалист
Тия пробвал ли си?
Само е добре да се доразцепи още малко.
https://www.google.bg/search?q=%D0%B4%D ... 0cjam_M%3A
Bambookita - специалист
Това е дюбела но с подходящ винт.
nikolovvd - майстор
С нашите четворки нищо друго не помага, освен химически анкер.
Що се отнася до здравината - тухвата ще се счупи, но не и анкера. Най-често използвани са 14 и 16 мм. Те са подходящи за кухненски шкафове и бойлери.
В къщи опитах на няколко места да ползам различни дюбели за тухла, но някъде се наложи ползването на химически анкер, въпреки пробиването без удар. Просто българските четворки са с ужасно качество. Ако някъде е строено с хубави тухли може и да стане със специалните дюбели за тухли.

Тема "дюбел в тухла четворка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: