Здравейте, имам сондаж с ел. мотор който се ползва за поливане само. Възможно ли е да се използва за хидрофор като се добави подходящ съд и електроника която да управлява мотора? Водата искам да е ползвам за миене и къпане, но да има възможност и за поливане. Обикалям по магазините и чувам различни мнения явно искат да си продадат стоката..
								
															
																															
																								
															Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
		
		
		
		
		
	
		
		
			 
		
	
		danko84 
	
				- напреднал			
				
				26 мнения в "Хидрофор към сондаж"
		
		
			 
		
	
		шоп 
	
				- майстор			
				
				- Мнения: 9920
 
Аз съм така. Имам сондаж и в него потопяема помпа, която пълни  500 литров буферен съд. Потопяемата помпа се командва от ел. поплавък. Сложил съм два 50 литрови РС  за балансиране на системата и за редки включваня. От буферният съд черпи вода втора помпа с ел. пресостат. Филтрите са по подразбиране. Системата захранва 2 кухни, 2 бани, 2 перални и 2 съдомиялни + поливане на 500 тревна площ. Ако има интерес може и снимки да направя. Налягането е 4.5 бара.
danko84 трябва ти механичен пресостат или ел. флуид контрол. Препоръчително е монтажа на филтри и разширителен съд (РС)
Успехи
								
															
																															
																								
															danko84 трябва ти механичен пресостат или ел. флуид контрол. Препоръчително е монтажа на филтри и разширителен съд (РС)
Успехи
		
		
			 
		
	
		MamaMy 
	
				- майстор			
				
				- Мнения: 7298
 
keymaker написа:Можеш да добавиш пресостат и разширителен съд към вече съществуващата система и си решаваш задачката. Аз ползвам подобна система ,но не тегля от сонда ,а от набита на 6-7м. тръба вече 7-ма година.Не се изказвайте толкова категорично! Не е ясно каква е помпата на колегата и дали е подходяща за хидрофор. Не всички помпи стават за тази цел. Отделно не е ясно какво налягане може да подсигури дадената помпа и колко е дълбок кладенеца (сондажа). Абе безплатните съвети са много опасни. Не е ясно кой ги дава и колко разбира. Викнете си специалист и си платете или вярвайте на форумите и си купете нещата два пъти.
		
		
			 
		
	
		kolcho 
	
				- специалист			
				
				- Мнения: 443
 
MamaMy написа: Не се изказвайте толкова категорично! Не е ясно каква е помпата на колегата и дали е подходяща за хидрофор.Колега, бъркаш: питащият в прав текст е заявил, че тегли водата не с помпа, а с " ел. мотор". Факт, който не направи никакво впечатление на специалистите, които моментално го налазиха със съветите си
Ето и моят съвет към питащия:
1. Да продаде "ел. мотора".
2. Към получената сума от продажбата да добави необходимите пари и да си купи хидрофор, вместо да се впуска в одисеи по изобретяването му! Така ще му излезе много по-евтино, по-бързо и с гаранция за постигане на резултат. В противен случай със сигурност ще му излезе по-скъпо, ще загуби време, пари и ще потроши нерви!
Успех!
		
		
			 
		
	
		keymaker 
	
				- специалист			
				
				- Мнения: 436
 
Значи, малко обяснения по моята" инженерна" мисъл, и реализирана идея. Пробите съм ги правил с "вида 4", манометъра на пресостата кове на 3 бара. В момента е настроен на 2.5 Горна и 1.5 долна граница, за домакински цели и поливане е повече от достатъчно. 
Колега, MamaMy точно защото не съм сигурен от колко дълбоко вади водата автора съм дал уточнение аз от къде и как я вадя.
Сега се сещам и, че в работата ми е подобна системата, но е без разширителни съд и сеползва потопяема помпа, дълбочината е 12-13м. Малко е кофти, че като пуснеш водата да се измиеш и започне да "пулсира" струята,ама сме отишли на работа, а не на прием нали.
								
															
																															
																								
															Колега, MamaMy точно защото не съм сигурен от колко дълбоко вади водата автора съм дал уточнение аз от къде и как я вадя.
Сега се сещам и, че в работата ми е подобна системата, но е без разширителни съд и сеползва потопяема помпа, дълбочината е 12-13м. Малко е кофти, че като пуснеш водата да се измиеш и започне да "пулсира" струята,ама сме отишли на работа, а не на прием нали.
		
		
			 
		
	
		шоп 
	
				- майстор			
				
				- Мнения: 9920
 
kolcho написа:питащият в прав текст е заявил, че тегли водата не с помпа, а с " ел. мотор".Синоними!
има ли помпа без задвижване и може ли да се изпомпва вода само с ел. двигател?!
Поздразбира се, че ел.двигателят е куплиран с помпа. Ако питащият уточни модела на помпата можем да разберем и характеристиката по диаграмата напор/дебит ( H/Q)
Тема "Хидрофор към сондаж" | Включи се в дискусията:
Сподели форума:
Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:
Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook:
Имаш нужда от подходящ професионалист за дома?
- Преустройство, ремонт и реновиране
 - ↳ Вашите ремонти
 - ↳ Кухня
 - ↳ Баня
 - ↳ Дневна
 - ↳ Спалня
 - ↳ Детска
 - ↳ Градина
 - ↳ Коридор
 - ↳ Тераса и балкон
 - Направи сам
 - ↳ Направи сам
 - ↳ Ремонтирай сам
 - ↳ Къде е по-евтино?
 - ↳ Дърводелство
 - ↳ Ел. инструменти
 - ↳ Металообработване
 - ↳ Конкурс "Направи сам 2012"
 - Строителство
 - ↳ Всичко за вилата
 - ↳ Къщи
 - ↳ Саниране
 - ↳ Хидроизолация
 - ↳ Пасивни и нискоенергийни сгради
 - Сухо строителство
 - ↳ Окачени тавани
 - ↳ Преградни стени и предстенни обшивки
 - ↳ Сухи и повдигнати подове
 - ↳ Декоративни елементи - колони, трегери, сводове и др.
 - ↳ Всичко за гипскартона и гипсфазера
 - Въпроси и Отговори
 - ↳ Полезни съвети
 - ↳ Автомобили
 - ↳ Партньори
 - ↳ Боядисване и Декориране
 - ↳ Вентилация, климатици и термопомпи
 - ↳ Водоснабдяване и канализация.
 - ↳ Всичко за ремонта
 - ↳ Електротехника
 - ↳ Отопление
 - ↳ Газификация
 - ↳ Електроника и Схеми
 - ↳ Газобетон
 - ↳ От всичко по малко
 - ↳ Компютри и периферия
 - ↳ Уеб дизайн, PHP, MySQL, JavaScript, HTML..
 - ↳ Мобилни устройства, GSM-и
 - ↳ Нека се запознаем
 - ↳ Recycle Bin
 - Статии
 - ↳ Практични решения
 - ↳ Качване на снимки
 - ↳ Какви статии искате?
 - ↳ Готварство, туршии и зимнина
 - ↳ Отмора и шеги
 - ↳ От нищо нещо
 - ↳ Не е за вярване
 - ↳ Литература
 - ↳ Връзки към Интересни сайтове
 - Магазин
 - ↳ Препоръки и Мнения за он-лайн магазина
 - ↳ Крадeни инструменти !!!
 

